Газета по-надвірнянськи
 

Рак – не вирок

19 жовтня 2018, 11:25 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 52 переглядів

Із 15 по 20 жовтня ц. р. у нашому районі проводять тижневик діагностики патології грудних залоз «З турботою про жінок».Рак молочної залози є найпоширенішою формою злоякісних пухлин у жінок. Кожних 48 хвилин у світі помирає одна жінка від цього захворювання. Щорічно в Україні діагностують більше 16 тисяч випадків цієї недуги. В Івано-Франківській області 340-360, у нашому районі 45-50 випадків. На жаль, не дивлячись на те, що дана локалізація раку відноситься до візуальних, у знач­ної частини пацієнток захворювання виявляють у ІІІ-IV стадіях. Питома вага пізньо діагностованих випадків раку грудної залози за останні три роки коливається в межах 25-28 відсотків. Торік в Україні від раку грудної залози померли 7783 жінки, на Прикарпатті – 176 пацієнток. Раннє виявлення раку і вчасно розпочате лікування сприяє успішному виліковуванню, а саме лікування набагато простіше і дешевше.

Кожна жінка не рідше 1 раз у 3 місяці повинна проводити самообстеження молочних залоз, особливо з групи ризику. До них відносяться жінки: у родичів яких був рак; котрі вживають гормони для лікування та як протизаплідні; безпліддя; ожиріння.

Виявивши якесь ущільнення у грудній залозі, необхідно негайно звернутись до лікаря (гінеколога, хірурга, дільничного терапевта, онколога).

Рак – не вирок. Ефективних методів його запобігання на сьогодні не існує. Єдиний реальний шлях перемоги цієї недуги – виявити її на ранніх стадіях і своєчасно розпочати лікування.

Ірина ДРЕБОТ,

районний онколог.

Емілія СЕМ`ЯНІВ,

заступник головного лікаря

ЦРЛ Надвірнянського району.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!