Газета по-надвірнянськи
 

Подбайте про легалізацію заробітної плати

5 жовтня 2018, 11:58 | Рубрика: До відома краян Версія для друку Версія для друку 73 переглядів

Офіційно неоформлена на роботу людина ризикує залишитися без права на отримання соціальних виплат і пенсії. Людям треба чітко усвідомити, що згода отримувати зарплату «в конвертах» може зіграти з ними злий жарт, позбавивши їх у майбутньому всіх соціальних гарантій. Ніхто не зможе краще змусити роботодавців чесно платити зароблені гроші, як самі працівники, які повинні просто не погоджуватися на роботу за невигідними для себе умовами.Тому легалізація трудових відносин і зарплати, ліквідація прихованої зайнятості є одним із ключових напрямків роботи усіх державних органів і вирішувати цю проблему треба спільними зусиллями – як державі, так і самим працівникам.

Із метою посилення контролю за дотриманням чинного законодавства про працю у сфері зайнятості Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» від 5.09.2018 р. № 649-р, яким передбачено проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці, вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

Цей нормативний акт розробило Міністерство соціальної політики за результатами наради з питань детінізації ринку праці під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Розпорядженням передбачено посилення координації органів державної влади у питаннях проведення роз’яснювальної роботи, здійснення заходів щодо виявлення фактів застосування незадекларованої праці, а також перегляд актів органів виконавчої влади та внесення змін до них із метою посилення контролю за оформленням трудових відносин. Реалізація акта сприятиме підвищенню ефективності державної політики щодо захисту трудових прав людини, зменшенню застосування незадекларованої праці та посиленню дисципліни сплати податків.

Для проведення заходів із легалізації найманої праці роботодавцями Прем’єр-міністр В. Гройсман надав місячний термін, тобто до 5 жовтня 2018 р. Після закінчення зазначеного терміну контролюючі органи проводитимуть перевірки щодо виявлення неоформлених найманих працівників, маскування трудових відносин під виглядом інших форм діяльності та інше.

Тому управління соціального захисту населення РДА ще раз нагадує – статтею 265 КЗпПУ передбачено відповідальність юридичних і фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, у вигляді штрафу: 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, це 111690 грн. (якщо мінімальна зарплата 3723 грн.) за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, виплату зарплати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску; 10 мінімальних зарплат за кожного працівника, це 37230 грн. (якщо мінімальна зарплата 3723 грн.) за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи у нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці); 3 мінімальні зарплати, це 11169 грн. (якщо мінімальна зарплата 3723 грн.) за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплату їх не в повному обсязі; 10 мінімальних зарплат за кожного працівника, це 37230 грн. (якщо мінімальна зарплата 3723 грн.) за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»; 1 мінімальна зарплата (3723 грн.) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.

Тому застерігаємо роботодавців: не чекайте перевірок! Якщо маєте неоформлених працівників – оформляйте з ними належним чином трудові відносини, що дозволить зняти соціальну напругу, а їм отримати соціальну підтримку. Спеціалісти відділу праці та соціально-трудових відносин управління соціального захисту населення РДА завжди готові надати відповідні консультації щодо застосування трудового законодавства за адресою: м. Надвірна, майдан Шевченка, 3 (3-й поверх), каб. № 54.

Галина ФЕДОРОВИЧ,

начальник відділу праці та соціально-трудових відносин

управління соціального захисту населення РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!