Газета по-надвірнянськи
 

Центри обслуговування платників змінили режим роботи

26 жовтня 2018, 11:07 | Рубрика: Інформує Надвірнянське управління ГУДФС в області Версія для друку Версія для друку 37 переглядів

 Як повідомили в Надвірнянському управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області, наказом ДФС України від 04.10.2018 №644 внесено зміни в режим роботи Центрів обслуговування платників.

Відтепер, ЦОПи прийматимуть відвідувачів за наступним графіком роботи:Понеділок – четвер: з 9 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв.

П’ятниця: з 9 год. 00 хв. до 16 год. 45 хв.

Обідня перерва: з 13 год. 00 хв. до 13 год. 45 хв.

Субота і неділя: вихідний.

Роботодавці несуть відповідальність за використання найманих працівників без оформлення

Відповідно  до вимог Розпорядження Кабінету Міністрів від 05.09.2018 р.  №649-р  «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення»  з 5 жовтня  цього року проводяться комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення.

Надвірнянське управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області нагадує, що трудові відносини роботодавця з найманим працівником розпочинаються з укладення трудового договору, який оформлюється наказом та повідомленням органів ДФС про прийняття працівника на роботу.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Повідомлення подається до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором одним із таких способів:

- засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами (Постанова КМУ від 17.06.2015 р. №413).

Фахівці Надвірнянського управління ГУ ДФС вкотре звертають увагу, що за порушення трудового та податкового законодавства роботодавці, які використовують найману працю  неоформлених працівників і неофіційно виплачують заробітну плату несуть адміністративну, фінансову та кримінальну  відповідальність.

Заява про добровільну сплату ЄСВ: до якого контролюючого органу подавати

У Надвірнянському управління ГУ ДФС інформують, що особи, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, подають до органу доходів і зборів за місцем проживання заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску) в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Це передбачено третьою частиною ст. 10 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та п. 2 розділу V Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 квітня 2015 року №449.

Іншого нормами чинного законодавства не передбачено, крім випадків, коли особа перебуває у місцях позбавлення волі та з метою отримання необхідного страхового стажу для призначення пенсії подає Заяву до органів доходів і зборів за місцем знаходження виправної колонії.

Змінено Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій

В Надвірнянському управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області повідомляють, що  з 1 жовтня 2018 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 20.09.2018 № 773 «Про затвердження Змін до Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, Порядку опломбування реєстраторів розрахункових операцій», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27.09.2018 за № 1106/32558 (далі – Наказ № 773).

Відповідно до вищевказаного наказу, з 01.10.2018 суб’єкти господарювання можуть відмовитися від використання книги обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) на реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО) у разі виходу з ладу РРО або відключення електроенергії, за умови не проведення розрахункових операцій до моменту підключення резервного РРО або включення електроенергії. Рішення про це затверджується власними розпорядчими документами суб’єкта господарювання. У такому випадку суб’єкт господарювання має право не реєструвати і не зберігати КОРО та розрахункові книжки, а ті хто вже зареєстрував – скасувати реєстрацію КОРО та припинити її застосування.

Змінами виключено вимоги до використання КОРО, зареєстрованої на РРО:

- підклеювання фіскальних звітних чеків до відповідних сторінок книги ОРО;

- щоденне виконання записів (у разі здійснення розрахункових операцій) про рух готівки та суми розрахунків, при цьому дані за сумами, отриманими від покупців (клієнтів), та дані за сумами, виданими покупцям (клієнтам), записуються окремо;

- ведення обліку ремонтів, робіт з технічного обслуговування, а також перевірок конструкції та програмного забезпечення РРО у відповідному розділі КОРО.

Водночас доповнено вимогою щодо забезпечення суб’єктом господарювання збереження щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних /-звітів) в електронній формі протягом строку, визначеного п. 44.3 ст. 44 Податкового кодексу України.

Наказ № 773 набув чинності частково, зміни щодо запровадження електронного документообігу між суб’єктами господарювання, центрами сервісного обслуговування та органами ДФС, спрощення реєстрації/перереєстрації РРО (на підставі заяви в електронному вигляді) набирають чинності після набрання чинності нормативно-правовим актом Міністерства фінансів України щодо затвердження порядків ведення реєстру екземплярів реєстраторів розрахункових операцій та реєстру центрів сервісного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій.

Про офіційне працевлаштування, права і обов’язки на ТРК «Надвірна»

Днями, завідувач сектору обслуговування платників Надвірнянського управління ГУ ДФС у Івано-Франківській області Марія Модіна дала інтерв’ю телерадіокомпанії «Надвірна» з питань офіційного оформлення трудових відносин, легальної заробітної плати, соціальних пільг, прав та обов’язків найманих працівників.

Вона повідомила, що здебільшого проблемним питанням щодо легалізації заробітної плати виникає у суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, офіційно не зареєстрованих як наймані особи.

Завідувач сектору закликала роботодавців, які використовують найману працю без належного оформлення трудових відносин забезпечити виконання вимог трудового законодавства відповідно до Кодексу законів про працю України та звернула увагу, що обов’язковою умовою правильного оформлення новоприйнятого найманого працівника є вчасне повідомлення про їх прийняття органи ДФС. Форма такого повідомлення затверджена постановою Кабміну від 17.06.2015р. №413.

Марія Модіна зауважила, що у 2018 році за порушення трудового законодавства роботодавцям загрожують чималі штрафи, а саме за одного неоформленого працівника – штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат, а це 111 690 гривень.

На Надвірнянщині збільшено сплату єдиного податку від підприємців – спрощенців у 2018 році

Впродовж січня-вересня 2018 року платники Надвірнянського управління ГУ ДФС, що обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, спрямували до місцевих бюджетів 16800 тис. грн. єдиного податку. Це на 2868,8 тис.грн, або 12 відсотків більше аналогічних надходжень за 2017 рік.

Позитивна динаміка надходжень єдиного податку у 2018 році проти минулорічного спостерігається як у юридичних осіб – спрощенців, так і у фізичних осіб-підприємців. У перших приріст єдиного податку склав 579,8тис. грн, або 34,2 відсотки, у других – 2219,8 тис. грн,  або 8,5 відсотків.

Єдиний податок у повному обсязі спрямовується суб’єктами господарської діяльності безпосередньо до місцевих бюджетів. Відтак, перераховуючи його своєчасно та у повному обсязі, платники єдиного податку забезпечують фінансування поточних потреб та сприяють розвитку своєї місцевої громади.

Фахівці Надвірнянського та Яремчанського центрів обслуговування платників протягом січня-вересня надали майже 18 тисяч адміністративних послуг

Протягом січня-вересня 2018 року громадянам та представникам бізнесу надано 17810 адміністративні послуги.

За цей період видано 8124 картки платника податків та внесено до паспорта громадянина України дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків.

Крім цього, видано  4258 карток – відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків, надано 778 витягів з реєстру платників єдиного податку, 935 суб’єктів господарювання зареєструвались платниками єдиного податку. Крім вищесказаного, фахівці ЦОП зареєстрували 712 книг обліку доходів і витрат платників єдиного податку, 927 книг обліку розрахункових операцій, 808 розрахункових книжок та 441 реєстратор розрахункових операцій.

 Видано 444 довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи.

До Реєстру неприбуткових установ і організацій внесено 42 неприбуткові установи. Проведено перереєстрацію 64 установ в Реєстрі неприбуткових установ і організацій.

Нагадуємо, перелік всіх адміністративних послуг, які надаються у Центрі обслуговування платників можна переглянути на інформаційних стендах , а також на офіційному порталі Головного управління ДФС в Івано-Франківській області.

Понад 2 млн. гривень податку на нерухомість сплатили власники нерухомості району

За девʹять місяців 2018 року платники податків Надвірнянщини сплатили до місцевих бюджетів 2340,2 тис грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це на 743,6 тис грн, або на 46,6 відсотка більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Нагадуємо, що відповідно до п.266.4 ст.266 Податкового кодексу України податок на нерухоме майно сплачують фізичні особи, які мають у власності квартири, площа яких перевищує 60 кв. метрів, і будинки площею більше 120 кв. метрів.

Звертаємо увагу: податкове зобов’язання за 2017 рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Якщо податкові повідомлення – рішення не надійшли, то необхідно звернутися до Центрів обслуговування.

Надвірнянське управління ГУ ДФС.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!