Газета по-надвірнянськи
 

В УНАПі видають закордонні паспорти

26 жовтня 2018, 11:15 | Рубрика: Акцент Версія для друку Версія для друку 51 переглядів

Ще півдесятка років тому для забезпечення прозорості та відкритості влади у реалізації прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб при наданні адміністративних послуг, розпорядженням голови райдержадміністрації створено Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) Надвірнянської РДА.

ЦНАПІз 2016-го ЦНАП, який сьогодні перейменовано в УНАП (управління надання адміністративних послуг), перенесено у приміщення Надвірнянської ОДПІ, де займає на першому поверсі частину кабінетів.

Зараз тут трудяться 12 працівників. У структурі УНАП: відділ надання адміністративних послуг; відділ оформлення та видачі паспортів; сектор державної реєстрації. Тут надають 188 найменувань послуг, більшість з яких – безкоштовно. А для окремих передбачено адміністративний збір, який громадяни зможуть оплатити безпосередньо в УНАП за допомогою платіжної картки будь-якого банку через пост-термінали.

18 жовтня н. р. в оновленому УНАПі запрацював відділ із оформлення та видачі паспортів громадянина України нового взірця. Це стало знаковим у сфері послуг і приводом для урочистого відкриття відділу. Як повідом­ляла «Народна Воля» (№ 107-109 від 19 жовтня 2018 р.), у церемонії відкриття взяли участь керівники обласних держадміністрації та ради Олег Гончарук та Олександр Сич, голова райдержадміністрації Олександр Кеніз, голова районної ради Іван Гурмак, перший заступник голови РДА Богдан Зеленчук, заступник голови РДА Ярослав Гундяк, Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, заступник голови районної ради Ігор Писклинець, депутати обласної ради Руслан Осташук і Юрій Голіней, депутати районної ради Андрій Карманський і Сергій Волошин.

Оновлене приміщення освятили протопресвітер Надвірнянського протопресвітеріату, парох громади Прокатедрального собору Благовіщення Пресвятої Діви Марії УГКЦ о. Андрій Бакота і митрофорний протоієрей, декан Надвірнянський УПЦ КП о. Олег Траско.

Опісля, щоб на практиці переконатися в якості надання адмінпослуг, голова ОДА Олег Гончарук зареєструвався в електронній черзі, щоб отримати послугу – виготовлення біометричного закордонного паспорта. Його діями координувала і консультувала працівник УНАП. Все відбувалося у процесі роботи УНАП, де продовжували приймати відвідувачів, надавати ті чи інші послуги, незважаючи на присутність численної делегації відповідальних осіб обласної, районної та міської влади. Також посадовці оглянули оновлені просторі кабінети, поспілкувалися з працівниками установи та жителями Надвірнянщини, котрі прийшли на той час одержати відповідні послуги.

Супроводжувала й ознайомила з функціонуванням управління начальник-адміністратор УНАП Надвірнянської РДА Мар`яна Мацько. Загальна площа відкритої частини УНАП – 382 м кв. з облаштованими залами очікування, обслуговування, консультування, продажу канцелярських товарів і копіювання документів, бек-офісом, електронною системою керування чергою. Торік з місцевих бюджетів профінансовано 287,778 тис. грн. на придбання, встановлення, налаштування й обслуговування робочої станції з комплектом обладнання, встановлення спеціалізованим програмним забезпеченням для надання послуг з виготовлення паспортів нового взірця; 115 тис. грн. – на придбання та встановлення системи електронної черги; 30 тис. грн. – для організації роботи ЦНАПу. А вже станом на 1 жовтня н. р. виділено 245 тис. грн. на придбання та встановлення, а також налаштування й обслуговування каналу конфіденційного зв`язку для надання послуг з виготовлення біометричних закордонних та паспортів нового взірця у вигляді ID-картки.

Загалом упродовж двох останніх років на організацію роботи УНАП виділено 759,778 тис. грн.

Мар`яна Мацько зазначила, що сучасне обладнання уможливило позбавитися живих черг та покращити якість обслуговування краян, зокрема, з надання важливих на сьогодні послуг Державної міграційної служби та управління соцзахисту населення РДА. Адміністратори ЦНАП отримали доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно; Єдиного держреєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Державного земельного кадастру, Єдиного державного демографічного реєстру, за допомогою яких приймають та видають документи.

Відтепер саме в УНАП жителі району можуть подати документи для отримання субсидії, а також оформити ID-картку і закордонний паспорт.

– УНАП брав участь у багатьох проектах, – підкреслила Мар`яна Мацько. – Працівники управління стажувалися у Польщі, Естонії, відвідали «прозорий офіс» у м. Вінниці. У плануванні роботи ЦНАП було використано найкращий український та міжнародний досвід. Запроваджено систему електронного документообігу «Універсам послуг». Цього року УНАП пройшло відбір у другий раунд на участь у Фазі впровадження Програми «U-LEAD з Європою» та планує за допомогою залучення коштів ЄС закупити додаткове обладнання для створення комфортних умов відвідувачам. А в найближчій перспективі сюди передбачають передислокувати також реєстрацію місця проживання, військкомат і Державну виконавчу службу, ВДРАЦС.

Минулого року Міністерство економічного розвитку та торгівлі України оцінило керівника Надвірнянського ЦНАП подякою за відданість справі, особистий внесок у виконання покладених завдань.

Очільники області позитивно відгукнулися про діяльність УНАПу. Зокрема, голова ОДА Олег Гончарук наголосив, що управління надання адміністративних послуг показує новий прогресивний шлях, яким повинні рухатися всі ЦНАПи на Прикарпатті, у т. ч. і в новостворених ОТГ. Олег Гончарук виокремив кілька позитивних моментів: комфортність приміщення; значна (188) кількість послуг; можливість одержання абсолютно унікальних послуг, як от закордонний паспорт, ID-картку, а також – субсидії, до отримання яких люди проходять непростий шлях. Водночас Олег Гончарук додав: – Нині є розуміння, що в недалекому майбутньому, коли ліквідують райдержадміністрації, а районні ради змінять своє функціонування, УНАП перейде в підпорядкування міської ради. Приємно, що на цьому підгрунті не буде чвар.

– Суспільство – первинне, а держава – вторинне, – із такого філософського постулату розпочав свій виступ голова обласної ради Олександр Сич. – Тому, якщо держава найнята суспільством, то повинна робити все можливе, щоб життя суспільства ставало легшим. Будь-яка реформа має полегшувати, а не ускладнювати життя. Керівник представницької влади Прикарпаття вважає вдалою реформу з надання адмінпослуг. – Головне, що людина повинна прийти і в одному місці чітко, якісно і прозоро одержати все, що хоче, – зауважив Олександр Сич і продовжив: – Не стояти у чергах, бо це – велике приниження людської гідності. Добре, якісно і професійно організована робота сприяє усуненню великих черг.

За три квартали ц. р. в УНАП надали 12120 адміністративних послуг і стільки ж консультацій.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!