Газета по-надвірнянськи
 

Зустріч поколінь до Дня захисника України

26 жовтня 2018, 11:17 | Рубрика: Ми - українці Версія для друку Версія для друку 49 переглядів

Вони пройшли Дебальцево, тримали оборону Донецького аеропорту, відчули на собі сепарський полон, знають не зі слів, що таке бойове поранення, для когось із них це не перша війна, але переживали її як вперше, бо найгірше – це втратити побратима, а вони втрачали…«Війна – це завжди страшно, а не боїться лиш дурень»… – так висловились учасники зустрічі поколінь і котра відбулася 11 жовтня, напередодні Дня захисника України, у центральній районній бібліотеці та присвячена Дню Захисника України. Можливість поспілкуватися з тими, хто на собі відчув весь тягар російсько-української війни, мали студенти групи ІТ-21 Надвірнянського коледжу НТУ, котрі завітали у бібліотеку з викладачем Тетяною Федак.

Військовослужбовці Володимир Свідрак, Юрій Остапчук, Олег Туєшин і Віктор Герба, котрий відбув військовий полон у руках сепаратистів, розповіли про військові будні, кожен поділився своєю фронтовою історією, згадали побратимів і побажали майбутнім захисникам бути сміливими патріотами.

Про ідею створення та реалізацію фотопроекту «Вартові миру», котру презентували на Майдані Шевченка до Дня Незалежності України, розповіла студентам коледжу працівник виконавчого апарату районної ради Вікторія Пицюк.

Історичний екскурс провели історики, краєзнавці Євген Луців та Іван Кметюк. Про козацьку звитягу, котра і сьогодні тече у жилах наших захисників, розповів автор книги про козаків-характерників «Святі і страшні» Євген Луців. Багаторічний дослідник історії створення та дій Української Повстанської Армії на теренах Прикарпаття і Надвірнянщини Іван Кметюк поділився з присутніми своїми знаннями про часи національно-визвольного руху з участю УПА у нашому краю.

До сліз зворушила присутніх сценка-діалог батька і дочки у виконанні Олега Андрійовича й Анастасії Ковш та балада «Дві душі», котру зачитала ведуча заходу завідувач відділу обслуговування користувачів Надія Мартинюк. Музичну нотку вплела у загальну атмосферу стрілецька пісня у виконанні викладача Надвірнянської дитячої музичної школи по класу бандура Оксани Гасько.

Депутат районної ради Сергій Штогрин подякував організаторам за проведення заходу і привітав воїнів московсько-української війни та всіх присутніх із національними святами, побажавши цілковитої української перемоги.

Квітами та словами вдячності привітала присутніх захисників України від імені працівників бібліотеки директор ЦРБ Галина Волошин. Слова вдячності захисникам та щира молитва за Україну об’єднала в одному душевному пориві усіх учасників зустрічі.

Інф. Надвірнянської ЦБС.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!