Газета по-надвірнянськи
 

Чи можуть відмовити у субсидії тим, у кого є борг зі сплати єдиного соціального внеску?

16 листопада 2018, 13:25 | Рубрика: Соціальне Версія для друку Версія для друку 1,092 переглядів

Однією з вимог для оформлення житлової субсидії є обов’язкова сплата працездатними особами єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

субс

При цьому, ті громадяни, в яких є така заборгованість з вини роботодавця, субсидію можуть отримати на загальних умовах. Фізичні особи-підприємці до цієї категорії не відносяться. Для них зберігають обов`язкову умову – відсутність боргу зі сплати цього внеску і сплата його у періоді, за який враховують доходи для призначення житлової субсидії, у розмірі не менше мінімального страхового внеску протягом не менше трьох місяців сумарно.

Довідково: Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р. № 848 (у редакції постанови КМУ від 27.04.2018 р. №329), житлову субсидію не призначають (у т. ч. на наступний період), якщо у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховують доходи для призначення субсидії, і в цьому періоді за інформацією Державної фіскальної служби України і Пенсійного фонду України вони не сплатили у визначених розмірах єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Якщо у вас є потреба додатково уточнити чи вияснити інформацію щодо наявного боргу зі сплати єдиного соціального внеску, звертайтеся до найближчого територіального управління Пенсійного фонду України в області. Для цього необхідно: пред’явити паспорт (інший документ, що засвідчує особу) та документ, який підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків або право здійснювати будь-які платежі за cepiєю та/або номером паспорта. Крім того, Пенсійний фонд України надав можливість страхувальникам засобами Веб-порталу Пенсійного фонду України у розділі «Кабінет страхувальника» отримувати з реєстру застрахованих осіб інформацію на осіб, які перебувають із ними у трудових відносинах в електронному вигляді. Зокрема, доступною є можливість формування на застраховану особу, у т. ч. і на себе (із заповненням всіх необхідних полів) довідок за формою ОК-7 та довідки про трудовий і страховий стаж особи. Для отримання доступу до інформації з реєстру застрахованих осіб, страхувальнику необхідно зайти на Веб-портал за допомогою ЕЦП (печатки юридичної особи), використовуючи пункти меню Веб-порталу Вхід-За токеном (ЕЦП), увівши всі необхідні реквізити.

Ірина РОСІНСЬКА,

заступник начальника

фінансово-економічного відділу

Надвірнянського об’єднаного управління ПФУ Івано-Франківської області.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!