- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Діабет – це серйозно. Оціни свій ризик

Posted By Модератор On 09.11.2018 @ 12:29 In Здоров`я | No Comments

Актуальною проблемою сьогодні серед усіх неінфекційних захворювань в Україні є діабет. Згідно з даними ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров’я) близько 4-6 % населення розвинених країн страждає на цю патологію, та за прогнозами до 2030 року смертність від цукрового діабету (далі ЦД) збільшиться більш, ніж на 60 %. За станом на 1 січня 2018 р. в Україні зареєстровано 1,5 мільйона хворих на ЦД, що складає 2,9% від усього населення, а за останні десять років поширення ЦД в країні збільшилося у півтора рази.

Діабет [1]Із метою активного виявлення хворих на цукровий діабет (ЦД), призначення лікування та попередження розвитку ускладнень потрібно більше знати, що це за недуга. Цукровий діабет – хронічне захворювання, що виникає, коли підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості гормона – інсуліну або організм не може ефективно використовувати вироблений нею інсулін (тобто клітини не чутливі до інсуліну). При цьому стані глюкоза (а вона є «паливом» для організму) не може потрапити в клітину, накопичується в крові та в лабораторних аналізах виявляють її підвищений рівень.

Цукровий діабет є двох типів: перший – найчастіше діагностують у віці до 20 років. При цьому типі організм не може виробляти інсулін. Близько 10% людей мають 1-ий тип діабету. Другий – найчастіше діагностують у віці старше 45 років. При цьому типі наш організм виробляє інсулін у необхідній кількості, але клітини недостатньо реагують на нього. 90 % людей мають 2-ий тип діабету.

У людини запідозрити ЦД можна, якщо вона помічає, що почала пити набагато більше рідини, ніж це траплялось раніше, при цьому, природно, почастішали візити у туалет, і вони не припиняються навіть уночі; звертає на себе увагу слабкість, стомлюваність, втрата інтересу до того, що відбувається навколо; з’являється сверблячка шкіри, статевих органів, порушення зору. У дебюті першого типу ЦД людина також втрачає у вазі до 15-20 кг, а іноді і більше. У хворих на ЦД другого типу захворювання протікає найчастіше безсимптомно або малосимптомно. Це вимагає активного виявлення діабету у тих людей, які мають фактори ризику розвитку цієї хвороби, серед чого, зокрема, надмірна вага й ожиріння, малорухливий спосіб життя, низька фізична активність, артеріальна гіпертензія (більше 140/90 мм. рт. ст.).

Високий рівень глюкози небезпечний своїми ускладненнями, які призводять до погіршення або втрати зору, судинних захворюваннь ніг, ушкодження нирок. У хворих частіше розвиваються процеси старіння організму, а такі захворювання серцево-судинної системи, як ішемічна хвороба серця, стенокардія, інфаркт міокарду, виникають частіше.

Якщо ви запідозрили перераховані симптоми у себе чи своїх родичів, зверніться по допомогу у медичну установу, де вам зроблять аналіз крові на цукор. На сучасному етапі розвитку медицини лікарі багато знають про діабет і проте, як попередити ускладнення. Лікар стане для вас надійним помічником і порадником. Якщо у вас виникають запитання, запишіть їх собі на папері та обговоріть їх при наступному візиті до лікаря.

Наталія ЙОСИПЕНКО,

Євген ЖЕНЧУК,

лікарі-едокринологи

Надвірнянської ЦРЛ.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2018/11/diabet-tse-serjozno-otsiny-svij-ryzyk/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2018/11/Діабет.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.