Газета по-надвірнянськи
 

Грабунок українців під прикриттям вимог МВФ

2 листопада 2018, 12:27 | Рубрика: Соціальне Версія для друку Версія для друку 1,461 переглядів

Таку думку висловив, коментуючи нещодавнє рішення Кабміну підвищити ціни на газ на 23,5%, один із лідерів партії РНС, народний депутат України, кандидат у Президенти Юрій Дерев’янко.

Він, зокрема, заявив:

«Я особисто і РУХ НОВИХ СИЛ категорично проти, щоб такі рішення уряд приймав. Ціна має бути ринковою, а не адміністративною, олігархічною і бандитською. Ринок мав би встановити цю ціну. Натомість в Україні ціну встановлюють постановою уряду. Коли ми говоримо про ринкову ціну, а встановлюємо адміністративну, це називається брехнею і грабежем. Я думаю, що ринкова ціна, навіть для промисловості, була б значно меншою, ніж та, яка сьогодні є для громадян України», – підкреслив Дерев’янко.

Ринкова ціна, каже нардеп, означає, що на ринку видобутку газу в Україні працює не тільки компанія Ахметова, Пінчука, Коломойського, Порошенка чи Авакова, а, в першу чергу, величезні видобувачі газу, такі як British Petrolium, Shell та інші. Такі компанії працюють у всьому світі з рентабельністю 30-40% і вони не зловживатимуть монопольними змовами так, як це зараз роблять українські олігархи.

«Це просто обман, але реально за цим стоїть можливість збагачення. 500-600% рентабельності сьогодні українського газовидобутку – це те, що їх влаштовує», – прокоментував Дерев’янко ситуацію в Україні. Тому він вважає, що президент Петро Порошенко разом із власниками газовидобувних компаній продовжують грабувати українців, підвищуючи ціни на газ та прикриваючись при цьому вимогами Міжнародного валютного фонду.

Нардеп зауважив, що після підвищення цін на газ Президент Порошенко оголосив, що він хоче захистити найбільш незахищених людей – шляхом доручення прем’єр-міністру Гройсману розширити нормативи для виплати субсидій. «Тільки мені не зовсім зрозуміло: Петро Олексійович у цій ситуації піклується про людей чи про олігархів, які тепер отримуватимуть за газ на 23% більше?! Бо, якщо про людей, то треба було просто ціну не підвищувати», – підкреслив політик.

Дерев’янко вважає, що влада прикривається вимогами МВФ, які сама і сформувала для того, щоб підвищувати ціну на газ. «Але МВФ ніколи таких вимог не висував. Єдине, чого хоче МВФ, це щоб Україна мала збалансований бюджет, який дозволятиме платити за рахунками. Але для того, щоб бюджет був збалансованим, із нього просто не потрібно красти», – підкреслив політик і висловив сподівання, що наступного року це вдасться зупинити.

«Я сподіваюсь, що наступного року ми все це з вами спокійно зупинимо. Абсолютно чітко викинувши з посади і президента Порошенка і всіх інших, які засіли сьогодні у Верховній Раді й обслуговують інтереси цих олігархів. Наступний рік для нас є абсолютно вирішальний. Шановні українці, давайте спокійно підготуємось до того, щоб всіх їх витіснити абсолютно з усіх їхніх посад, повернемо ціну на газ назад, зробимо її в кілька разів нижчою через ринкові механізми, через наявну конкуренцію, яку ми точно створимо з вами і все поставимо на свої місця».

Відзначимо, що депутати від фракції «ВОЛЯ», партії «РУХ НОВИХ СИЛ» засуджують підвищення ціни на газ для українських громадян.У Надвірнянській районній раді на 23-й позачерговій сесії від 19 жовтня ц. р. прийняли відповідне звернення до вищого керівництва держави. Депутати вважають, що риторика Президента України про намір захистити громадян від згубних наслідків збільшення вартості газу – це ще один із способів грабування жителів України.

«Петро Порошенко поруч із Ахметовим, Пінчуком і Коломойським увійшов до десятки найбагатших українців. За останній рік його статки збільшилися на 10%. Це в той час, коли пересічні українці зубожіли у рази і покращенням свого фінансового стану похвалитись не можуть. Це є відверте та планомірне знущання діючої влади на чолі з Порошенком над українським народом! І ми, депутати районної ради, неодноразово під час нашої каденції звертались до Уряду і Президента з вимогами скасувати чи відмінити ті або інші постанови, укази чи закони»,- каже очільниця фракції «ВОЛЯ» у Надвірнянській районній раді, координатор Івано-Франківської обласної організації партії РНС Тетяна Пришляк.

Газифікація стала можливою завдяки злагодженій роботі

Довготривалою виявилася боротьба жителів Верхнього Майдану за газ у власних домівках. Житель цього села Михайло Карманський розповідає про активіста Федора Онуфрака, який так і не дочекався омріяного газу в рідному селі.

«У 2005 році почали прокладати газопровід по селі, але лише дотягнули кілометр і роботи зупинили. Тоді ми на сході селян підрахували, що кожна хата мала здати по півтора тисячі гривень, ми зібрали ці гроші і почали будівництво», – розповідає Михайло Карманський.

Місцеві жителі власноручно підвели до своїх хат усі необхідні комунікації. Втім і тут, розповідає Михайло Карманський, на заваді стала чиновницька халатність, пов`язана з тим, що виявився незакінченим газопровід Надвірна-Ланчин. Та ми не покинули своєї господарської справи, якою для нас став газопровід. І не давали спокою ні собі, ні чиновникам у районі й області, звідки згодом і надійшла левова частка коштів. Вважаю, що у відкритті газопроводу і газифікації нашого села серед інших є внесок і команди народного депутата, кандидата в Президенти Юрія Дерев’янка, – розповідає Михайло Карманський.

«Дуже шкода, що такі стратегічно важливі об’єкти і проблеми вирішують майже тільки зусиллям самих людей. Вони регулярно оббивали пороги чиновницьких кабінетів. Ми, як команда народного депутата, робили усе можливе: допомагали готувати документи і підключали депутатів місцевих рад. За цей час село втратило двох наших активістів, тих сподвижників, які боролися за газ – Миколу Петрунецького та Михайла Андрейчука. Тому це таке свято із сумом, коли люди, які найбільше приклалися до цього, газу в своїх оселях не дочекалися. Так бути не повинно», – вважає очільниця фракції «ВОЛЯ» у Надвірнянській районній раді, депутат від партії «РУХ НОВИХ СИЛ» Тетяна Пришляк, інформує прес-служба обласної організації партії РНС.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!