Газета по-надвірнянськи
 

І сіють, і жнуть, і випікають…

16 листопада 2018, 14:17 | Рубрика: Акцент Версія для друку Версія для друку 391 переглядів

Напередодні професійного свята, вчора, 15 листопада н. р., в Івано-Франківській обласній філармонії ім. Ірини Маланюк відбулося урочисте засідання з нагоди відзначення Дня працівника сільського господарства. Як поінформувала головний спеціаліст відділу промисловості, торгівлі та агропромислового розвитку управління економічного розвитку і торгівлі РДА Наталія Остап`юк, перед початком урочистостей у просторому вестибюлі філармонії вже традиційно зорганізували виставку короваїв.

І цього разу Надвірнянщина представила розкішний запашний коровай виробничо-торгового підприємства (ВТП) «Українська паляниця», яке очолює знана у краї жінка-пекар Марія Боклашко. Також наш район презентував в обласному центрі продукцію СПД Івана Сем`яніва «Гаврилівські солодощі» і бджільництва від приватного підприємця Миколи Сукновського із Парища. Усі троє сільгоспвиробників – учасники цьогорічної ХХХ Міжнародної агропромислової виставки у Києві «Агро-2018», за що удостоєні почесних Дипломів від Міністерства аграрної політики і продовольства України.

За трудові та виробничі досягнення працівників сільського господарства Надвірнянщини нагородили і на вчорашніх святкуваннях в обласній філармонії. Почесною грамотою голови облдержадміністрації та голови обласної ради нагороджено керівника фермерського господарства «Сяйво» із Тисменичан Миколу Янка. У цьому господарстві вирощують зернові, зернобобові й овочеві культури, а також надають послуги краянам з обробітку землі. «Сяйво» забезпечує бюджетні установи продукцією рослинництва (овочі, картопля), надає доброчинну допомогу соціально незахищеним сім`ям, релігійним громадам.

У Володимира Чумбея, голови ФГ «Плеяда» із Цуцилова – Почесна грамота голови облдержадміністрації. Тут займаються вирощуванням зернових і технічних культур. Цьогоріч оновлено сільськогосподарську техніку. Почесної грамоти департаменту агропромислового розвитку ОДА удостоєно Романа Плитуса із Тисменичан, який очолює ФГ «Достаток». Як і його цуцилівський колега, тисменичанець вирощує зернові культури, надає послуги з обробітку землі, заготівлі кормів.

Кращим сільськогосподарським обслуговуючим кооперативом у районі визначено «Гомін Карпат» під орудою Романа Бота у Тисменичанах. Кооператив надає послуги зі зберігання та розмолу зерна, реалізації стартерних комбікормів. У «Гомоні Карпат» налагодили співпрацю із спільним українсько-американським підприємством АТ «Київ-Атлантик» на постачання і реалізацію таких комбікормів у великих обсягах для годівлі свійських тварин різних вікових груп. Водночас планують придбати спеціальне обладнання (гранулятор, змішувач, пароутворювач) для виробництва комбікормів, щоб забезпечити потреби і господарств жителів району, і потужних сільськогосподарських підприємств.

Господарство Івана Заяця зі Стримби визначено кращою родинною (сімейною) фермою у Надвірнянщині. На фермі – 8 голів великої рогатої худоби, у т. ч. 6 корів. Налагоджена селекційно-племінна робота. Придбано два апарати індивідуального доїння корів. Фермер реалізує молочну продукцію на ринку, а також продає її у власному магазині і доставляє за домовленістю.

– Радіємо за успіхи господарників району, – зазначила Наталія Остап`юк, висловлюючи їм у переддень свята вдячність за працю та побажання ще більших здобутків та родинного щастя, достатку і миру.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!