Газета по-надвірнянськи
 

Необхідна додаткова номінація премії імені Юрія Шкрумеляка

2 листопада 2018, 12:39 | Рубрика: Акцент Версія для друку Версія для друку 47 переглядів

Потрібно додатково встановити номінацію премії ім. Юрія Шкрумеляка Надвірнянської районної ради для палких поборників, збирачів та розповсюджувачів його спадщини і творів серед громадськості й опублікування відповідної інформації у періодичній пресі.

Встановлення цієї номінації виправить існуючу несправедливість. Серед односельців Юрія Шкрумеляка є палкі поціновувачі творчості «Юрзи-Мурзи», а чи Івана Сорокатого (Ю. Шкрумеляка). Його ім`я і творчість відродились завдяки невтомній пошуковій праці цих трударів-дослідників та поширенню його творів (особливо на релігійну тематику, наприклад, «Вертепи») серед молоді й громадськості. Це сучасники, сусіди Юрія Шкрумеляка у Ланчині, які його вибавили і відродили, це ті, з якими він ріс і черпав з їхніх ідей свою творчість та оспівував її в історії Січового Стрілецтва. «Юрза-Мурза», а чи Іван Сорокатий – це талант, який виріс у Ланчині разом зі своїми односельцями.

У першому ряді серед захисників і розповсюджувачів творчості Юрія Шкрумеляка – Михайло Михайлович Калитяк, покійний учитель української мови і літератури Ланчинської середньої школи, брати Голінеї – Степан Іванович Голіней, багаторічний директор Делятинської СШ №1, проживає у смт. Делятин, та покійний Іван Голіней, а також Іван Васильович Білейчук (покійний), багаторічний директор Ланчинської середньої школи. Їхня пошукова праця, вперта і наполеглива позиція дали змогу іншим шанувальникам творчості Юрія Шкрумеляка стати лауреатами премії його імені при затраті менших зусиль із поширення відомостей про життя і творчість Поета Січового Стрілецтва.

Матеріали для визначення лауреатів-переможців у відповідних номінаціях варто надсилати щороку до комісії – із 15 лютого до 15 березня. А нагороди переможцям вручати у день народження Юрія Шкрумеляка, а саме 18 квітня кожного року (18.04.1895 р.-16.10.1965 р.).

А ще переконаний – варто лауреатам премії усіх років та комісії з її присудження, шанувальникам творчості Поета Січового Стрілецтва організовано відвідати місце вічного супокою Юрія Андрійовича Шкрумеляка на Личаківці у Львові, поцікавитись станом відновленого надгробного пам`ятника і вшанувати пам`ять славного земляка.

Степан ГОЛІНЕЙ,

член комісії з присудження премії ім. Юрія Шкрумеляка

Надвірнянської районної ради, член Конгресу Українських Націоналістів, Соросівський Учитель.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!