Газета по-надвірнянськи
 

Презентація книги Романа Киселюка «Горлице моя гірська»

2 листопада 2018, 12:41 | Рубрика: Творчість Версія для друку Версія для друку 51 переглядів

Нещодавно у видавництві «Дискурсус» вийшла друком 13-та книга члена Національної спілки письменників України, краєзнавця, цьогорічного лауреата премії ім. Юрія Шкрумеляка, поета Романа Киселюка «Горлице моя гірська».

9 жовтня у рамках проведення курсів підвищення кваліфікації бібліотечних працівників регіону в залі міської бібліотеки для юнацтва відбулася презентація цього видання. Книга є своєрідною антологією творчості Романа Киселюка. Вона включає вибрані твори із 12-х попередніх праць і поєднує три розділи: «Проза», «Поезія» і гуцульську автентику у розділі «Приповідки, примівки…».

Свою нову книгу автор присвятив світлій пам’яті своєї матері Марії із роду Киселюків, про що чуттєво розповів під час зустрічі-презентації. Роман Киселюк розгорнув перед присутніми трагічну сторінку історії своєї родини і багатьох інших родин із Делятина, про які пам’ятає сам та знає з розповідей земляків, починаючи із 1944 року після приходу «визволителів» на Західну Україну. А ще читав свою нетрадиційну, модерну поезію, яка, як буря йде від самого серця, минаючи всі канони і рамки, уривки з прозових творів.

Літературознавець Петро Сорока так говорить про творчість Романа Киселюка: “Кожна його новела – це ніби погляд на світ Божий з вікна гуцульської різьбленої хати…”. Як залюбленому в рідний край, Роману Киселюку не треба нічого вигадувати, досить переповісти, викласти на папері те, що бачив, чув, пропустив через власне серце.

Надвірнянська ЦБС.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!