- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Про звернення районної ради до Президента України

Posted By Модератор On 02.11.2018 @ 13:05 In У районній раді | No Comments

РІШЕННЯ

Надвірнянської районної ради сьомого скликання (позачергова двадцять третя сесія) від 26.10.2018 р. № 587-23/2018.

Відповідно до Конституції України, статей 43, 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», районна рада

вирішила:

1. Схвалити звернення районної ради до Президента України щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення.

2. Звернення надіслати за належністю для відповідного розгляду.

3. Оприлюднити текст звернення у засобах масової інформації.

4. Рекомендувати сільським, селищним, міській радам та радам об’єднаних територіальних громад району підтримати дане звернення.

Голова районної ради Іван ГУРМАК.

Президенту України

П. О. Порошенку

ЗВЕРНЕННЯ

Надвірнянської районної ради щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що 19 жовтня 2018 року прийнято рішення уряду про підвищення ціни на газ для населення на 23%.

За рішенням уряду з 1 листопада поточного року ціна газу для населення складатиме 8550 грн. за тисячу кубометрів.

Традиційно Прем’єр-міністр України аргументував такі дії виконанням вимог МВФ для виділення чергового кредитного траншу. Крім того, було наголошено, що раніше урядом під це зобов’язання були взяті багатомільярдні кредити, які збільшили загальний обсяг державного боргу майже на 50 млрд. дол. І наразі настає період виплати значної частини цього боргу. Аби зробити це, Україні потрібно знайти прийнятні фінансові інструменти. Співпраця з МВФ – один з таких інструментів. Але активізувати її можна лише при умові виконання зобов’язання щодо ціни на газ для населення.

Тобто, уряд черговий раз замість вчинення дій щодо розвитку економіки, підтримки бізнесу в країні та подолання корупції знову намагається залізти в кишеню звичайних громадян та саме за їх рахунок вирішити питання погашення багатомільярдних кредитів, отриманих ним же та освоєних «друзями Президента».

Насправді ж МВФ вимагає лише збалансувати економіку, привести до оптимальних показників дефіцит державного бюджету та боргові зобов’язання.

Ми, депутати Надвірнянської районної ради, вважаємо рішення уряду від 19 жовтня 2018 року про підвищення ціни на газ для населення неприпустимим і таким, що порушує конституційні права громадян України на доступні житлово-комунальні послуги для всіх споживачів та на достойний рівень життя. Більше того, переконані, що боргова політика уряду є неефективною і такою, яка шкодить національним інте­ресам і вітчизняній економіці. Наголошуємо, що внутрішні резерви України за умови їх ефективного використання та викорінення корупції дозволять забезпечити економічну незалежність держави, у тому числі й енергетичну.

«Укргазвидобування» та приватні компанії видобувають з українських надр понад 20 млрд. кубометрів газу. У той же час населення України споживає 17 млрд. кубометрів. Україна має чудові перспективи нарощувати видобуток власного газу, видобуваючи не тільки поверхневий газ, а й горизонтальний та газ на великих глибинах, який залишається недоторканим. Цим газом Україна могла б покривати усі свої потреби та продавати його на експорт.

Експертне середовище зазначає, що об’єктивна вартість українського газу – від 1500 до 2000 грн. за тисячу кубометрів. Навіть існуюча до 19 жовтня 2018 року ціна для українців (6957 грн. за тисячу кубометрів) у 3,5-4,5 рази більше за оголошену експертами. Відтак, яке економічне обґрунтування дозволило уряду вчергове підвищити ціну на газ для населення?

Крім того, аналіз поточної ситуації в Україні засвідчує випередження зростання тарифів над зростанням доходів населення. Останні протягом 3 років зросли щонайменше у 5 разів при тому, що за даними Держслужби статистики України у 2015 році номінальна заробітна плата українця зросла на 20,5% проти 2014 року, а реальна – зменшилась на 20,2%. Протягом 2017 року реальна зар­плата збільшилась на 19% у порівнянні з 2016 роком (довідково: 2016 рік до 2015 року – 9%).

Паралельно з цим ще скасовуються субсидії, які багато людей отримували в попередні роки. Скасовуються субсидії, навіть, якщо одна людина з родини виїхала працювати за кордон, навіть, якщо вони десь там комусь перерахували пенсії. І це масове скасування субсидій – це ще один удар по українцях.

І саме тому ми, депутати районної ради, в такій тяжкій ситуації зобов’язані стати на захист людей, що нас обирали, та звернутися до Президента України з вимогою скасувати цей злочин перед людьми, це ще одне необґрунтоване підвищення тарифів на газ і тепло.

У відповідності до пункту 15 статті 106 Конституції України Президент України зупиняє дію актів Кабінету Міністрів України з мотивів невідповідності Конституції з одночасним зверненням до Конституційного Суду України щодо їх конституційності.

Враховуючи вищевикладене, вимагаємо від Президента України виконати конституційний обов’язок перед власними громадянами і зупинити дію постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 року щодо підвищення ціни на газ для населення та вжити заходів щодо скасування вказаної постанови Кабінету Міністрів України.

 Схвалено на позачерговій двадцять третій сесії

Надвірнянської районної ради сьомого скликання

26 жовтня 2018 року.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2018/11/pro-zvernennya-rajonnoji-rady-do-prezydenta-ukrajiny/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.