- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Революція Гідності спонукає жити і перемагати

Posted By Модератор On 27.11.2018 @ 11:36 In Тема дня | No Comments

IMG_0621 [1]

На п’яту річницю Революції Гідності, в середу, 21 листопада н.р., громадськість Надвірнянщини спільно з місцевою районною і міською владою зібралася на майдані Шевченка. Тут, у районному центрі, біля стели Героям Небесної Сотні за участі духовних отців, учнів Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату, воїнів і фронтовиків російсько-української війни, молоді відбулося пам’ятне віче з нагоди вшанування Дня Гідності та Свободи.

Урочистості розпочалися з покладання представниками районної і міської влади пам’ятних вінків до стели Героям Небесної Сотні. Тужлива мелодія «Пливе кача…» нагадала учасникам віча про жертовність і водночас трагічність подій п’ятирічної давності й сьогодення…

IMG_0672 [2]

Панахиду за упокій душ убієнних співвітчизників за національну ідею відправили отці-декани УГКЦ Андрій Бакота й УПЦ Київського патріархату Олег Траско у співслужінні зі священиками. Слова молитви звучали з уст десятків присутніх і линули до Творця, котрий дарував героям нації вічне життя на небесах.

Протягом всього віча почесну варту несли ліцеїсти – майбутні оборонці держави. Над вишикуваними в армійську шеренгу юнаками гордо майорів жовто-синій стяг, підкреслюючи велич подвигу во ім`я процвітання країни, який здійснили герої Революції Гідності, чию естафету нині перейняли захисники східних рубежів України. Власне їм присвятили свої пісні юні виконавці із Гвозда Владислав Янцюк та Роман Бараненко.

До краян звернувся Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, котрий процитував Провідника Нації Степана Бандеру: – Якщо народ між хлібом і свободою вибирає хліб, то втрачає все, у т.ч. і хліб. Якщо вибирає свободу, матиме хліб, свій вирощений і ні в кого не забраний». Ці слова є важливими і доленосними для української нації, яка торує собі шлях у Європу, виборюючи незалежність і самостійність. Весь світ сколихнули події 2013-го року. Коли, помінявши вектор у бік Митного союзу, тодішня злочинна влада нівелювала намагання і прагнення народу підписати угоду з ЄС, щоб повернутися до європейської спільноти. Безкомпромісним виразником незгоди з діями тодішнього уряду і рушієм протестних акцій стали студенти. У їх когорті – і студенти-надвірнянці, які навчалися у вузах Києва та Львова.

– Хіба міг хтось подумати, що після Помаранчевої революції 2004-го через дев`ять років народ підніметься знову на Революцію? – риторично спитав Зіновій Андрійович, закликаючи завше пам’ятати героїв, які відстоювали самостійність України. Серед них – і герої сьогодення, котрих породила Революція Гідності. Нині вони стали Небесною Сотнею і лави її продовжують поповнюватися…

Листопад 2013-го є знаковим і для Надвірної, наголосив Зіновій Андрійович і зауважив: – Революція Гідності у Надвірній розпочалася з Молитовного майдану, виїзних сесій міської та районної рад у столиці. Надвірна – одне з небагатьох міст, яке першим повстало проти злочинного режиму. На майдані Шевченка збиралися трудові колективи підприємств, установ та організацій району, студентська молодь коледжу. За словами керівника міста, нинішній день – це нагадування про продовження боротьби. Адже Революція Гідності не закінчилася. Зараз триває контрреволюція, коли непокарані ні замовники, ні виконавці розстрілів людей на Майдані у столиці. Нині чимало представників колишньої партії регіонів розривають державу… І зараз нація продовжує виборювати шлях до Європи, водночас захищаючи свою територіальну цілісність на буремному Сході.

У своєму виступі Надвірнянський міський голова добрим словом згадав студентів Надвірнянського коледжу, автомайдан, «Самооборону», яка тоді взяла на себе відповідальність за громадський порядок. – Нині саме від кожного з нас на місцях залежить подальша доля України, – підкреслив Зіновій Андрійович, закликаючи краян до єдності, щоб завершити переможну боротьбу за ідеали Революції Гідності та Свободи.

Голова Студентської ради Надвірнянського коледжу НТУ Христина Бакота зазначила, що події Революції кінця 2013-го–початку 2014-го змінили життя багатьох людей, їх бачення світу, своєї держави, самого себе. Українці постали перед світом як нація нескореного духу, для якої найвищою цінністю є честь, гідність, за що вона готова пожертвувати своїм життям.

Зараз від зовнішньої агресії Україну знову захищають її найкращі сини і дочки, які були на революційних майданах міст, містечок, столиці. Студентська молодь коледжу стала рушієм і духом Євромайдану в Надвірній, піднявши небайдужих краян виступити проти брехні і несправедливості. Серед тих, котрі склали свої молодечі голови на вівтар жертовності – випускник коледжу Павло Ільчук.

Христина Бакота схилила голову у низькому поклоні захисникам країни і висловила вдячність краянам, котрі долучаються до волонтерської діяльності, побажавши всім жителям району непохитної віри у перемогу української нації.

Про те, як півдесяток років тому активні жителі району разом із студентською молоддю виїжджали із майдану Шевченка до столичного Євромайдану, згадав у своєму виступі учасник Революції Гідності, фронтовик російсько-української війни депутат Надвірнянської міської ради Олег Туєшин. Він із болем пригадав перші бої на вул.Грушевського у Києві, біля будинку профспілок, перші втрати Небесної Сотні, перші барикади. – І коли, здавалось би, ми перемогли, агресор знову посягнув на нашу гідність, мовив учасник АТО. – І надвірнянці знову в числі перших стали на захист країни. Але ми будемо боротися, жити і перемагати. Мусимо перемогти нашого одвічного ворога, котрого уособлює агресивна путінсько-московська кліка, щоб господарювати на своїй Богом даній землі.

Натхненні патріотичними промовами краяни з гордістю, вдячністю і твердим переконанням у перемогу віддали шану героям Революції Гідності.

Леся ДУТЧАК (текст), Василь ІВАСЮК (світлини) «Народна Воля»


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2018/11/revolyutsiya-hidnosti-sponukaje-zhyty-i-peremahaty/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2018/11/IMG_0621.jpg

[2] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2018/11/IMG_0672.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.