Газета по-надвірнянськи
 

Роки ті чорні… Голод

30 листопада 2018, 14:42 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 53 переглядів

Урок-реквієм «Роки ті чорні…Голод…Голод…» з учнями I курсу Надвірнянського фізико-математичного ліцею (організатор – класний керівник Людмила Качала та працівники бібліотеки для дітей) розпочався в районній бібліотеці для дітей ім. Ірини Яцури розповіддю про історію лиха, коли люди гинули від голоду, особливого голоду, який створили навмисно. Нашу Україну називали «житницею Європи».

Хіба можна уявити, що народ – хлібороб помирає від голоду? Саме про такі часи повела розмову бібліотекар-бібліограф Алла Іващенко. Ведучі, учні Павло Болехан та Яна Дереш розповідали про страшні часи 1932-33 років, як зникав хліб і люди залишались без зернини. Про штучний голодомор як один із найжахливіших способів нищення народу свідчать спогади, зібрані в книгах про цю страшну трагедію, представлених на книжковій виставці «Печаль моєї Вкраїни».

Про Голодомор в Україні 1932-1933 рр. читачі подивились відеофільм «Біле по-чорному». А ще вони читали вірші про ці страшні події. Активні читці – Назар Бариляк, Людмила Суходольська, Аліна Струк, Юлія Риндич. Хвилиною мовчання з свічками в руках та сумом в очах діти вшанували пам’ять померлих від голоду 85 років назад. Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1933 року все одно хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років. Вона завжди буде об’єднувати всіх живих одним спогадом, одним сумом, однією надією.

Марія ТКАЧУК,

заступник директора ЦБС

по роботі з дітьми.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!