Газета по-надвірнянськи
 

Схвалили звернення

2 листопада 2018, 13:03 | Рубрика: Депутати за роботою Версія для друку Версія для друку 308 переглядів

У п`ятницю, 26 жовтня н. р., депутати зібралися на позачергову ХХІІІ сесію районної ради, щоб обговорити звернення представницького органу влади Надвірнянщини до Президента України щодо негайного скасування постанови Кабінету Міністрів України про підвищення ціни на газ для населення.

Як зазначив на початку голова районної ради Іван Гурмак, це питання політичного характеру ініціювала фракція ВО «Батьківщина» у районній раді, надіславши відповідне звернення три дні тому. За словами керівника фракції, заступника голови районної ради Ігоря Писклинця, це питання соціального характеру важливе для кожного жителя нашого району. Ігор Писклинець закликав депутатів без зайвої політизації й піару ухвалити рішення. Звернення адресоване Главі держави, щоб він виконав свої конституційні повноваження згідно із ст. 106 п. 15 Конституції України, що надає йому право зупиняти постанови й акти уряду, в даному випадку підвищення ціни на газ на 23,5 відс., ухвалене від 19 жовтня ц. р.

В обговоренні взяв участь депутат від фракції Блоку Петра Порошенка Сергій Волошин. Він вніс низку пропозицій стосовно заміни деяких ключових слів та абзаців безпосередньо у зверненні, що зробило би документ менш гострим і нейтральним. Зокрема, забрати слова «традиційно» у третьому і «злочин» в одинадцятому абзацах, а також повністю зняти із тексту звернення четвертий і п`ятий абзаци, де йдеться про те, що чинний уряд за рахунок звичайних громадян намагається «вирішити питання погашення багатомільярдних кредитів, отриманих ним же та освоєних «друзями Президента».

Тетяна Пришляк (фракція ПП «ВОЛЯ»), зауваживши, що колеги очолюваної нею фракції також підготували аналогічне звернення, висловила підтримку ініційованому зверненню від фракції ВО «Батьківщина». Начальник організаційного відділу виконавчого апарату районної ради, депутат Андрій Крицький запропонував припинити обговорення і розпочати процес визначення свого ставлення до поданих документів із пропозиціями.

За основу проекту рішення проголосували всі 22-є присутніх у залі районних обранців. За кожну пропозицію Сергія Волошина депутати голосували окремо. Жодна з них не пройшла: більшість депутатів утрималися, а «за» – тільки двоє (С. Волошин та С. Северилов, які того дня представляли на сесії всю фракцію БПП).

У цілому за звернення проголосували 20 депутатів, утрималися – двоє. Іван Гурмак запропонував рекомендувати сільським, селищним та міській радам і радам ОТГ нашого району підтримати звернення районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!