Газета по-надвірнянськи
 

Скільки насправді доведеться заплатити за розмитнення «євроблях»

16 листопада 2018, 14:12 | Рубрика: Депутати за роботою Версія для друку Версія для друку 218 переглядів

Розмитнення автомобілів на європейській реєстрації за новим законом коштуватиме їхнім власникам дорожче, ніж вартість самих машин.

Розмитнити_авто_на_єврономеПро це заявив один із лідерів РНС, кандидат у Президенти, народний депутат України Юрій Дерев’янко. Він взяв для прикладу автомобіль із дизельним двигуном 2,5 літри, якому 10 років і вартість якого 2,5 тисячі євро.

За підрахунками нардепа, доведеться заплатити 1875 євро акцизу, а якщо встигнете це розмитнення провести за 90 днів, то ця сума стане вдвічі меншою – 937 євро. Мито залишається таким самим 10% – це 250 євро. Військовий збір 1,5% – 37,5 євро ПДВ – 737 євро.

«Таким чином, загальна сума податків, яку доведеться сплатити, щоб розмитнити такий автомобіль – 1961 євро до 90 днів та 3085 євро, якщо розмитнять після 90 днів. Тобто, у першому випадку 78,4% від вартості машини, а в другому – 123%», – заявив Дерев’янко.

Він запропонував взяти, як приклад, 2-літровий автомобіль на бензині віком 12 років, який можна купити за 2500 євро.

«Ви маєте заплатити 1200 євро акцизу, або 600 євро (до 90 днів). Крім акцизу, вам треба ще заплатити мито 10% – 250 євро. Пенсійний фонд – ще 125 євро. ПДВ – 670 євро. Військовий збір 1,5% – 37 євро. Загальна сума податків, щоб розмитнити автомобіль, складатиме 1682 євро (якщо розмитнити за 90 днів), і 2282 євро після 90 днів», – повідомив нардеп. Він підкреслив, що новий закон не вирішує проблему «євроблях», як про це заявляє влада, а грає на руку лише представникам влади.

Нагадаємо, 8 листопада Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроекти про розмитнення автомобілів в Україні № 8487 і № 8488. Перший закон встановлює ставки розмитнення автомобілів, зокрема, на європейській реєстрації, а другий передбачає штрафи і конфіскацію автівок в разі нерозмитнення «євроблях».

Відзначимо, що Дерев’янко заблокував закон про «євробляхи». Нардеп направив Голові Верховної Ради Андрію Парубію заяву, в якій просить усунути порушення вимог Регламенту, допущених під час ухвалення цих законів.

«Зокрема, було порушення пункту 1 частини 2 статті 37 та статті 47 Регламенту, адже процедурні та остаточне рішення щодо законопроекту №8487 приймали шляхом кнопкодавства, тобто, народні депутати, які нібито взяли участь у голосуванні особисто, не брали у ньому участі, а замість них голосували їх колеги», – повідомив Дерев’янко Парубію. Тому нардеп просить Голову ВРУ невідкладно поставити на голосування питання про скасування цього рішення парламенту. Окрім того, Юрій Дерев’янко вважає, що водії автомобілів на іноземній реєстрації повинні вимагати, щоб Президент Порошенко наклав вето на цей закон.

«Наше завдання – це вето Президента. Якщо Президент дійсно за народ і за українців, то треба накласти на цей закон вето», – заявив нардеп. Він додав, що Порошенко є Президентом України, однак має автомобільний бізнес і конфлікт інтересів та не зацікавлений, щоб українці їздили на якісних, безпечних автомобілях.

«Цей конфлікт інтересів очевидний і зрозумілий усім. Якщо така влада діє всупереч інтере­сам людей, то люди завжди таку владу змінюють. У нас наступний рік є шансом змінити і президента, і врегулювати це питання, як у кожній європейській країні – максимум 10% податку від вартості автомобіля», – підкреслив Ю. Дерев’янко, інформує прес-служба народного депутата України Юрія Дерев’янка.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!