Газета по-надвірнянськи
 

У гімназії № 5 і навчаються, і проживають

27 листопада 2018, 11:25 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 257 переглядів

Після непростих реформаторсько-організаційних процесів, у суворих реаліях сьогодення Надвірнянська школа-інтернат вистояла і продовжує функціонувати.

Згідно з державною реєстрацією від 25 жовтня н. р. цей навчальний заклад іменується як Надвірнянська гімназія № 5.

– На сьогодні із 1-го по 9-й класи тут навчаються 68 учнів, з яких 55 – проживають у пришкільному інтернаті, – розповідає директор гімназії №5 Микола Дутка. – Наш заклад знаходиться у підпорядкуванні Надвірнянської районної ради і це – найоптимальніший варіант розв`язання проблеми завдяки депутатському корпусу та голові районної ради Іванові Гурмаку, а також завдяки районній держадміністрації, відділу освіти РДА, котрі суттєво нас підтримують і всебічно допомагають нам.

Консолідуючи спільні зусилля місцевої влади і батьків, вдалося дійти єдності та взаєморозуміння щодо оплати вартості денного 3-разового гарячого харчування учнів гімназії: 50 відсотків фінансують із районного бюджету, а 50% – батьки. Переважаюча кількість школяриків – із віддалених гірських сіл, тому пришкільний інтернат став для них другою домівкою.

Микола Дутка наголошує, що в гімназії намагаються створити ще кращі умови для навчання і проживання своїх вихованців, щоб вони почували себе захищеними, зігрітими, ситими. Приміром, цьогоріч у спальному корпусі замінили 22-є вікон, вчасно розпочали опалювати приміщення; воду нагріває бойлер. Щоправда, нині думають також придбати ще потужніший, більшої ємності. Вісімдесят відсотків педагогів гімназії мають вищу кваліфікаційну категорію, що, звісно, позитивно впливає на весь навчально-виховний процес.

Надвірнянська гімназія №5 не обділена увагою доброчинців. Нещодавно воїни АТО – активісти ветеранських організацій району передали для діток кілька мішків картоплі, яблука, за що керівник закладу висловлює вдячність від імені всієї дружньої гімназійної родини. Тішаться тут і постійними жертводавцями, серед яких зокрема: Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович; БФ «Карітас» УГКЦ; Надвірнянська філія підприємства «SWISSPAN LIMITED LTD»; підприємець Василь Турів, який допоміг будівельними матеріалами; НГВУ «Надвірнанафтогаз», а також християнська громада з далекої Канади. Від них вихованці гімназії щорічно отримують миколаївські подарунки. Чекають на свято Миколая і нинішнього року.

Тож кожний небайдужий житель Надвірнянщини може стати для школярів гімназії №5 цим добрим Святим.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!