Газета по-надвірнянськи
 

Учні досліджують якість питної води

27 листопада 2018, 11:05 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 41 переглядів

З кожним роком проблема чистої питної води постає все гостріше і гостріше. Тому вивчення та підтримання у належному стані малих річок, об’єктів децентралізованого водопостачання є необхідним і життєво важливим для постачання жителям чистої питної води у майбутньому. Цією проблемою зацікавились учениці 10-го класу Ліснотарновицького навчально-виховного комплексу (НВК), члени Малої академії наук, слухачі Всеукраїнської заочної біологічної школи Софія Крук, яка вибрала собі наукову роботу на тему «Гідроекологічна оцінка річки Ворона» та Сніжана Зорій – її наукова робота на тему «Якісний стан води децентралізованого водопостачання с. Лісна Тарновиця».

За допомогою у проведенні обстеження дівчата звернулись до Ліснотарновицького сільського голови Марії Марковецької та Надвірнянську міськрайонну філію ДУ ІФ ОЛЦ МОЗУ (кер. Оксана Жеревчук), де з розумінням віднеслись до такої потрібної справи. Між сільською радою та Надвірнянською міськрайонною філією ДУ ІФ ОЛЦ МОЗУ уклали угоду про проведення платних аналізів та проведення досліджень води щодо вмісту нітратів,нітритів, аміаку, нафтопродуктів.

IMG_1562

Проби відібрали із 17 криниць. Аналізи за фізичними показниками і водневий показник середовища дівчата досліджували з науковим керівником. У 6-х криницях виявлено перевищення вмісту нітратів. Також проведено мікробіологічне дослідження проб води. За результатами досліджень встановлено, що 16 із 17 криниць за мікробіологічними показниками (виявлено колі-форми та Е.coli) не відповідають вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Про незадовільний стан води у криницях повідомлено власників криниць та дали рекомендації щодо очистки криниць та дезінфекції.

IMG_1563

При проведенні моніторингового дослідження річки Ворона у 1989-2018 роках встановлено, що стан річки перейшов із незадовільного у задовільний, про що засвідчують хімічні аналізи води та методи біоіндикацій, що зумовлено, в першу чергу, завдяки реконструкції Надвірнянських очисних споруд та очисних споруд ПАТ «Нафтохіміка Прикарпаття» у 1991 році та зниження темпів виробництва на «Нафтохіміку Прикарпаття».

Пам’ятаймо і дбаймо про чистоту джерел, маленьких річок, криниць – наших животоків,а вода за доброту відплатить. Недаремно народне прислів’я каже: «Не псуй джерело – онуки проклянуть».

Марія ГРИДЖУК,

учитель біології

Ліснотарновицького НВК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!