Газета по-надвірнянськи
 

Вшанування борців за Українську соборність

27 листопада 2018, 11:16 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 54 переглядів

8-11 листопада ц. р. на Рахівщині відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення початку українського державотворення на Західноукраїнських землях та 100-річчя заснування Гуцульської Народної Ради у селищі Ясіня 8 листопада 1918 року.

Ясіня – столиця Гуцульської Республіки 1918-1919 рр. Про це тепер завжди нагадуватиме відкрита нова площа імені Героїв Гуцульської Республіки. Вона розташована поруч Ясінянського історико-краєзнавчого музею, на якому встановлена символічна таблиця.

Народне віче зібралося саме у день заснування Гуцульської Народної Ради в селищі Ясіня, яка ухвалила рішення про приєднання східних районів Закарпаття до ЗУНР. Вшановуючи героїв селища, учні загальноосвітніх шкіл смт. Ясіня і с. Чорна Тиса поклали квіти та вінки до пам’ятників видатним ясінцям – президенту Гуцульської Республіки Степанові Клочураку і Дмитрові Климпушу. 10 листопада за сприяння Рахівських райдержадміністрації і районної ради, Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, ГО «Всеукраїнське товариство «Гуцульщина», Фундації Українських гуцулів Румунії, Ясінянської селищної ради та ін. проведено Міжнародну наукову конференцію «Гуцульська республіка – феномен творення української державності на Закарпатті періоду національної революції». Перед її   початком голова суспільно-культурного товариства «Гуцульщина у Львові» Василь Коржук вручив новий прапор Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» його голові Дмитрові Стефлюку. Модератором і натхненником конференції став Андрій Королько – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України і методики викладання історії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Із вітальним словом до присутніх звернувся Дмитро Стефлюк – голова ГО «Всеукраїнське товариство «Гуцульщина». Ґрунтовні доповіді виголосили науковці і громадські діячі.

11 листопада свято продовжили на стадіоні. Тут голова Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» Дмитро Стефлюк вручив найвищі відзнаки Товариства «За особливі заслуги перед Гуцульщиною». В останнй день святкувань відбулося народне гуляння в рамках фестивалю «Довбушева юшка» та концерт артистів української естради. У святкових заходах також взяли участь представники Гуцульських товариств зі Львова, Верховини, Коломиї, Яремчі та Румунії.

Ігор АНДРУНЯК,

член Національної спілки

краєзнавців України.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!