Газета по-надвірнянськи
 

Зіновій Андрійович: «Завжди намагаємось зробити більше, ніж на те є фінансів»

30 листопада 2018, 14:51 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 499 переглядів

Минулотижневої п’ятниці, 23 листопада н.р., Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович скликав прес-конференцію для районних ЗМІ, присвячену одному з найактуальніших проблемних питань господарки – ремонту доріг, вулиць, прибудинкових територій.

За словами Зіновія Андрійовича, дієвим поштовхом до активних ремонтних робіт стало додаткове фінансування. Із 2015-го до місцевих бюджетів почали нараховувати акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (алкогольних напоїв, тютюнових виробів, нафтопродуктів, біодизелю та скрапленого газу). Протягом 2015-2018 рр. до міської скарбниці надійшло понад 34 мільйони гривень тільки від акцизного податку. Скажімо, торік він склав 10 447 522 грн. А за 9 цьогорічних місяців – 8 030 124 грн. Частково за такі кошти і ресурси, які надходять з інших податків, за останні 4 роки вдалося значно покращити дорожню інфраструктуру міста. Міський голова конкретизував: – За цей період (4 роки) відремонтовано 121 об`єкт (близько 50 вулиць, 40 прибудинкових територій, 30 тротуарів та пішохідних доріжок) загальною площею 62 408 кв.м. Загальна вартість утримання, капітального і поточного ремонту доріг за 2015-2018 рр. склала понад 33,5 мільйона гривень. Із них: 30 вулиць комунальної форми власності (ремонт асфальтного покриття) площею 22 035 кв.м загальною вартістю більше 8,5 млн. грн.; вимощено бруківкою 90 об`єктів площею 40 373 кв.м на 19 млн.грн. грн. У когорті цих об`єктів: понад 20 вулиць (17 325 кв.м вартістю більше 8 млн. грн.), 40 прибудинкових територій (17 128 кв.м; більше 8 млн. грн.); 30 тротуарів та пішохідних доріжок (5 920 кв.м, вартістю понад 2,5 мільйона гривень).

DSC00553

Загалом за цей період асфальтовано і вкладено бруківкою більше 50 вулиць комунальної форми власності площею 39 360 кв.м вартістю близько 16,5 млн. грн.

Керівник міської громади зазначив, що на території Надвірної налічують понад 130 вулиць, 18 провулків комунальної власності та 175 прибудинкових територій. Під час формування плану соціально-економічного розвитку в кожному мікрорайоні чи приватному секторі проводять обстеження і чіткий аналіз їх стану. Опісля визначають низку об’єктів, що потребують першочергового ремонту. Водночас міська влада бере до уваги і звернення жителів Надвірної.

Відповідаючи на запитання про критерії відбору, Зіновій Андрійович наголосив: – Особливої уваги надаємо тим об`єктам, де роботи розпочинали ще у минулих роках. Окрім того, ремонтуємо першочергово ті ділянки доріг, покриття яких зазнало найбільше руйнацій і де вже прокладені мережі водопостачання та водовідведення. Бо заходи з будівництва водогонів і каналізаційних колекторів потребують виконання земляних робіт і, як наслідок, відбувається ще більше руйнування дорожнього полотна. При виборі прибудинкових територій значну увагу звертають також і на відсутність у жителів будинку заборгованості зі сплати житлово-комунальних послуг та створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

У результаті виходить велика кількість об`єктів і значний об`єм робіт, що вимагає декілька десятків, а то й сотню мільйонів гривень, яких не вистачає у бюджеті міста. Тому в останні роки ми ухвалили стратегію поетапного відновлення доріг, щоб охопити якомога більше об`єктів, особливо тих, які мають великий відсоток зруйнованих і аварійних ділянок та перебувають в непроїзному стані. Особливу увагу звертають на якість виконання робіт, зауважив міський голова і уточнив, що ці об`єкти не залишаються без уваги у наступні роки, а навпаки їх продовжують капітально ремонтувати у другому чи, навіть, третьому етапах.

– Однією з перших відремонтували вулицю Петрушевича, – зазначив Зіновій Андрійович, додавши, що її відновлення розпочали ще 2014-го, а в 2017 р. після проведення робіт з прокладення водогону здійснили 2-й і завершальний етап будівництва вулиці. Міський голова перерахував вулиці, які відновлювали поетапно, протягом кількох років. Це вулиці і прибудинкові території Шептицького, Лепкого, Купчинського; Грушевського 14-15; Руднєва,1-15; Мазепи 31; Княгині Ольги,7 і Кобринської,9,11,12; Петрушевича; Визволення,10; Ю.Солдак,1 тощо.

Місцевих журналістів цікавило, чому саме бруківкою здебільшого облаштовують вулиці та прибудинкові території. Зіновій Андрійович пояснив: – Ще в давні часи всі вулиці центральної частини міста вимощували гранітною бруківкою, що добре зберігається навіть за більш, як сто років. Масово асфальтувати надвірнянські дороги почали вже в радянські часи. Сьогодні стоїть завдання провести не тільки ремонт, але й відновити історичний вигляд вулиць центральної частини міста: Лисенка, Петрушевича (колишня назва Пекарська), Федьковича, Визволення, Шептицького (колишня назва Кілінського), Крушельницької (колишня назва Сокола) та інших. Тому часто використовують сучасний будівельний матеріал – бруківку, оскільки її гарантійний термін при чіткому догляді та належній експлуатації є набагато більший, ніж в асфальтного покриття. Бруківка стійкіша до зміни погодних умов, надає кращого естетичного вигляду і під час ремонту мереж легко піддається демонтажу та повторному використанню.

На запитання, яким чином підбирають виконавців робіт, міський голова мовив, що підрядні організації вибирають депутати міської ради на бюджетній комісії. Траплялося, що на декількох об`єктах одночасно працювали 5-6 будівельних бригад. При виборі враховують досвід у мощенні бруківки. В основному перевагу надають місцевим підрядним організаціям, сплачені податки яких потім повертаються у міський бюджет. Зіновій Андрійович виокремив вулиці Визволення і Федьковича як найоб`ємніші проекти з відновлення дорожнього покриття. Зокрема, їх лагодження, а також уже згадуваних вулиць, проводили за рахунок коштів міського бюджету. Облаштування прибудинкових територій Руднєва,2,3; Кобринської,9,10,11,12,13; М.Черемшини,4 – у рамках обласного проекту «Місто Надвірна – місто мікрорайонів», а також території поблизу пам’ятника Каменяреві у міському парку ім.І.Франка – реалізовуючи проект «Франковими стежками», за спільного фінансування міської та обласної рад.

Чимало питань стосувалися Програми безпеки та організації дорожнього руху, затвердженої рішенням ХХ сесії міської ради. Програма покликана запобігти дорожньому травматизму і ДТП, покращити дорожню інфраструктуру. Зіновій Андрійович перерахував уже зроблене: влаштування турнікетів; заміна старих, виготовлення нових дорожніх знаків; встановлення сучасних громадських зупинок, обмежувачів швидкості («лежачі поліцейські»); влаштування дорожніх знаків з підсвіткою.

Також у місті діє програма «Smart city», завдяки чому встановлено 60 відеокамер, які уможливили моніторинг громадського порядку, стану майна тощо. Цьогоріч, приміром, за допомогою відеоспостереження вдалося отримати достовірну інформацію і в окремих випадках виявити хуліганів, зокрема, після руйнування дитячого майданчика на вул. Марка Черемшини, нищення квітів на турнікетах на вул.Чорновола і зовсім нещодавно – руйнування шахових столів у міському парку.

На прес-конференції йшлося і про дороги місцевого та державного значення, які перебувають на балансі Служби автомобільних доріг в області чи облавтодору і проходять територією Надвірної. – Звісно, краянам байдуже хто власник і хто повинен відремонтувати ту чи іншу дорогу, – сказав З.Андрійович. – Але потрібно зрозуміти, що бюджет міста – не безрозмірний. Його і так не вистачає на ремонт усіх комунальних вулиць, не кажучи вже про державні автошляхи. Приміром, стратегічна транспортна артерія нашого міста й району – об’їзна дорога. У 2016-2017 рр. вартість відновлення вулиць Рамішвілі, Вокзальна, Січинського, через які проходить дорога державного значення Мукачево-Львів протяжністю 3,9 км. склала майже 40 млн. грн. (кошти державного бюджету). Зрозуміло, що такі суми для місцевого кошторису – непосильні. Проте щороку спільно з райавтодорівцями ми проводимо поточний ремонт вул.Мазепи, Чорновола, Соборна та інших струменевим методом відповідною спецтехнікою. Це зменшує ямковість і дозволяє зберегти дорожнє покриття ще на деякий період, запобігаючи його подальшій руйнації.

Надвірнянський міський голова дав вичерпну відповідь й на інші питання, а також запевнив, що і в наступному, 2019-му році, міська влада спільно з депутатським корпусом не збавлятимуть темпів із ремонту автошляхів та й загалом покращення інфраструктури міста.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!