Газета по-надвірнянськи
 

Зміни до порядку надання житлових субсидій

2 листопада 2018, 12:38 | Рубрика: До відома краян Версія для друку Версія для друку 188 переглядів

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації інформує, що 17 жовтня 2018 року уряд вніс зміни до порядку призначення субсидій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 841. Зокрема, уряд удосконалив умови оформлення урядової допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг. Тобто із 1 жовтня 2018 року при розрахунку житлової субсидії не враховують до сукупного доходу сплачені аліменти та спеціальну бюджетну дотацію за вирощування молодняка великої рогатої худоби.

Субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, в яких є заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску з вини роботодавця.

Право на допомогу від Уряду мають ті родини, опалювальна, а не загальна, площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири та 200 кв. метрів для індивідуального будинку. У разі, якщо член домогосподарства не має доходів, бо перебуває у складних життєвих обставинах через хворобу, або у складі домогосподарства є працездатні алко- чи наркозалежні (за наявності довідки від лікаря), онкохворі (за наявності висновку ЛКК), субсидію вправі призначити Комісія із питань призначення житлових субсидій.

Також змінами передбачено, що субсидія не може бути призначена у випадку, коли у складі домогосподарства або у складі сім`ї члена господарства є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежним, що підтверджує довідка від лікаря).

На понаднормову площу, але не більше, ніж 30% від норми, мають право громадяни, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, хто досяг пенсійного віку чи отримує пенсію за вислугою років, а також ті, котрі отримують державну соціальну допомогу за інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю. Зміни також стосуються сплати обов’язкового платежу. З 1 жовтня ц. р., якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги.

Без обов’язкової сплати ЄСВ субсидію можуть отримати: безробітні у сільській місцевості, райцентрі, селищах міського типу. Комісія з питань призначення житлових субсидій вправі прийняти позитивне для заявника рішення; безробітні у місті за умови перебування на обліку в центрі зайнятості; громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, що підтверджується документально. Тоді домогосподарство, де зареєстрована така особа, має змогу отримати субсидію в Україні на загальних умовах.

Романія СТЕЦЮК,

в. о. начальника управління соціального захисту населення РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!