Газета по-надвірнянськи
 

Епіфаній – новообраний предстоятель Української Помісної Православної Церкви

21 грудня 2018, 11:55 | Рубрика: Історія і сучасність, Духовність Версія для друку Версія для друку 86 переглядів

Президент Петро Порошенко після завершення Об`єднавчого Собору на Софійській Площі представив минулої суботи, 15 грудня, новообраного предстоятеля Української Помісної Православної Церкви Митрополита Київського та всієї України Епіфанія та повідомив, що на початку січня 2019 року у Стамбулі він отримає Томос від Вселенського Патріарха Варфоломія.

Епіфаній1

Глава держави відзначив, що Митрополит Епіфаній є представником молодого покоління єпископів, його висунула УПЦ Київського Патріархату і підтримали представники інших церков. – Ми за цей рік ще більше переконалися, що Помісна Церква – запорука незалежності. Державна мова – запорука єдності. А сильна армія – запорука миру. Ми точно переможемо, – сказав Петро Порошенко.

епіфаній

У свою чергу, новообраний Предстоятель Української Православної Помісної Церкви (за Статутом правильна назва – Православна Церква України) Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звернувся до вірян, які очікували до вечора на Софійській площі рішення Об’єднавчого Собору. – Сьогодні справді історична подія. Ми зуміли об’єднати три гілки українського православ’я у єдину Помісну православну церкву, пам’ятаючи слова Господа нашого і Спасителя Ісуса Христа, щоб усі були єдині, – сказав очільник нової церкви.

***

Митрополит Епіфаній (у миру – Думенко Сергій Петрович) народився 3 лютого 1979 року у селі Вилково на Одещині у сім’ї робітників. Його дитинство та шкільні роки пройшли на Чернівеччині. У 1996-му майбутній очільник Єдиної Помісної церкви вступив на навчання в Київську Духовну Семінарію, яку закінчив у 1999 р. У тому ж році вступив до Київської Духовної Академії, яку закінчив у 2003-му.

Із 1 липня 2003 року по 31 грудня 2005 року обіймав посаду секретаря-референта Рівненського єпархіального управління й особистого секретаря митрополита Рівненського та Острозького Даниїла. Також працював викладачем Рівненської духовної семінарії, старшим помічником інспектора, прес-секретарем Рівненського єпархіального управління.

У 2006-2007 роках навчався в Афінському Національному Університеті на філософському факультеті.

люди-і-собор

Із благословення Святійшого Патріарха Філарета 21 грудня 2007-го у Михайлівському Золотоверхому монастирі його пострижено у чернецтво з іменем Епіфаній. Займатися справами УПЦ КП почав у 2008-му. За 5 років Філарет своїм наказом призначив Епіфанія митрополитом із титулом Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський, а в 2017-му він став митрополитом Переяславським і Білоцерківським.

Кафедральним собором Православної церкви України стане Михайлівський Золотоверхий собор, в якому Митрополит Епіфаній провів перше Богослужіння у неділю, 16 грудня, як Глава цієї церкви.

Епіфаній – член Національної спілки журналістів України та Міжнародної федерації журналістів, а також ректор Київської православної богословської академії.

***

Делегація вірних Надвірнянського району, зокрема ансамбль «Черлені пацьорки» Делятинського народного дому, кер. В. Черленюк, стала також учасником Всеукраїнського Православного Об’єднаного Собору (а всього учасників орієнтовно 35 тисяч) та молилась на Софійській площі за Єдину Православну Церкву.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!