Газета по-надвірнянськи
 

Намічено перспективи розвитку району

7 грудня 2018, 12:57 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 609 переглядів

Цього понеділка, 3 грудня, під керівництвом голови РДА Олександра Кеніза відбулося засідання районної Ради регіонального розвитку. У ній взяли участь заступник голови ОДА Віталій Федорів, депутати обласної ради Михайло Іваночко, Юрій Голіней, Руслан Осташук і Василь Сенатович, голова районної ради Іван Гурмак, Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, депутати районної і міської рад, голови сільських і селищної рад та об’єднаних територіальних громад, керівники підприємств й установ району, освітяни, медики та представники бізнесу.

У своїй доповіді Олександр Кеніз зупинився на результатах впровадження реформ у районі: – Реформа децентралізації, яка ініційована Президентом України Петром Порошенком, є ключовою щодо майбутнього успішного розвитку держави, завдяки її громади стають самодостатніми і мають добрі перспективи для розвитку в майбутньому. Керівник виконавчої гілки влади розповів, що в нашому районі згідно із Перспективним планом вже утворено три ОТГ – Ланчинську, Переріслянську і Делятинську, у процесі створення ще дві – Зеленська і Надвірнянська.

Одним із ресурсів, завдяки якому об’єднані громади можуть формувати власну стратегію розвитку, є можливість розпоряджатися землями сільськогосподарського призначення поза межами населених пунктів. – На території району протягом 2018 року у комунальну власність об’єднаних територіальних громад передали 1281,4 га земель сільськогосподарського призначення державної власності, – відзначив Олександр Кеніз. – З них: Ланчинській – 12,4 га, Переріслянській – 783 га, Делятинській – 486 га.

Голова РДА Олександр Кеніз мовив і про інші важливі аспекти діяльності, серед яких: стан дорожнього покриття, розвиток туристичної інфраструктури, економічний розвиток, промисловість, енергоефективність та енергозберігаючі заходи, створення умов для надання якісних адміністративних послуг, впровадження освітньої і медичної реформ, розвитку фізичної культури і спорту, підтримка учасників АТО та сімей загиблих, надання житлових субсидій та інше. Він озвучив і перспективний план розвитку району на 2019-2021 роки: добудова із реконструкцією Битківської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, будівництво клубу із приміщеннями сільської ради у Пасічній, реконструкція нежитлового приміщення у дошкільний навчальний заклад у Зеленій, зведення спортивного плавального басейну у Надвірній, завершення будівництва ДНЗ у Білих Ославах, добудова ІІ черги Назавизівської школи, ремонт доріг місцевого значення, залучення інвестицій в економіку і бізнес, розвиток туристичного потенціалу, продовження будівництва полів зі штучним покриттям, покращення матеріально-технічної бази закладів медичної галузі.

Іван Гурмак акцентував увагу на тому, що не зроблено через суб’єктивні чи об’єктивні причини. – Я завжди не був прихильником принципу добровільності об’єднання, очевидно, цей фактор зумовив і те, що три громади не відбулися цілковито до Перспективного плану. Він також висловив таке переконання, що інфраструктурну субвенцію необхідно спрямовувати на нове виробництво, створення робочих місць, на те, що би мало приносити прибуток, а не налагодження доріг чи об’єктів соціальної сфери. Голова районної ради закликав до активізації співпраці керівництво ОТГ, щоб спільно брали на себе відповідальність за життя району і його жителів. Важливим у роботі районної ради ,зокрема, є консолідація зусиль всіх гілок влади, у вишукуванні шляхів і методів ремонту місцевих доріг, недопущення скорочення чисельності працівників у нафтогазовидобувній сфері, соціальний захист жителів, пільгового будівництва і виділення земельних ділянок для бійців московсько-української війни.

Позитивні і негативні тенденції у місцевому самоврядуванні виокремив Зіновій Андрійович. Серед цього: після подій Революції Гідності відбулися реальні законодавчі кроки щодо наповнення місцевих бюджетів та забезпечення сталого розвитку району і міста; важливість для дієвого впровадження адміністративно-територіальної реформи фінансової децентралізації, необхідність забезпечення ресурсів для соціально-економічного розвитку і створення відповідної інфраструктури; недопущення зростання вартості електроенергії для вуличного освітлення та інше.

Голова Ланчинської селищної ради ОТГ Володимир Попопович зупинився на важливості ефективності співпраці влади, громадськості і бізнесу щодо повноцінного розвитку громади. Він виокремив і проблеми, серед яких: відсутність автобусного сполучення із Середнім Майданом, Вишнівцями, Глинками, те, що пожежна команда, медична установа і музична школа обслуговує не тільки жителів громади; відсутність працівників і автомобіля для поліцейської станції та інше.

Головний лікар центральної районної лікарні Сергій Ємельянчук детально розповів про покращення матеріально-технічної бази і хід реформування медичної сфери, а депутат обласної ради Михайло Іваночко закликав керівництво обласної державної адміністрації сприяти ремонту автомобільної дороги Делятин – Раківчик, ремонту автомобільного моста через річку Слобушниця і капітальному лагодженню дороги до Середнього Майдану.

Підбив підсумки проведення форуму районної Ради регіонального розвитку Володимир Федорів, який сказав про необхідність проведення аналізу реального стану справ у районі і на його підставі розроблення наступних кроків на 2019 рік. – Надвірнянщина та Івано-Франківщина змінюються у кращу сторону і це дає сили нашим військовим, які захищають країну на сході.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!