Газета по-надвірнянськи
 

Районні обранці ухвалили бюджет – 2019

14 грудня 2018, 12:42 | Рубрика: Депутати за роботою, У районній раді Версія для друку Версія для друку 127 переглядів

Із поміж майже трьох десятків питань порядку денного ХХІV сесії районної ради під орудою голови районної ради Івана Гурмака 12 грудня н.р. обранці Надвірнянщини ухвалили, основний фінансовий документ – бюджет, за яким район функціонуватиме впродовж наступного, 2019-го року. Остання, ХХІV цьогорічна сесія районної ради тривала безперервно понад 4,5 години, що свідчить про відповідальний підхід депутатів до кожної порушеної проблеми та до ухвалення ними дієвих ефективних рішень.

На початку сесійного засідання Іван Гурмак представив новопризначеного керівника управління соціального захисту населення РДА Марію Іванівну Юрчило, побажавши їй успіхів у нелегкій роботі, про яку, за його словами, знає не з переказів, а особисто, оскільки свого часу теж очолював це управління.

степник

Спільно із першим заступником та заступником голови РДА Богданом Зеленчуком і Ярославом Гундяком голова районної ради вручив президентські відзнаки «За гуманітарну участь в АТО» волонтерам: екс-заступнику голови районної ради Іванові Степнику (на світлині), керівнику апарату РДА Миколі Кравчуку та учаснику бойових дій на сході України Юрієві Остапчуку, який нині керує громадською організацією «Всеукраїнське об`єднання ветеранів АТО «Прикарпаття».

Заступник голови районної ради Ігор Писклинець озвучив імена цьогорічних лауреатів премії районної ради ім. Юрія Шкрумеляка. У номінації «Поезія та проза» нагороду здобув письменник Роман Киселюк – за дитячу книгу «Ов-в-ва» та за вагомий внесок у розвиток дитячої літератури. У своєму стислому виступі він наголосив на важливості розвитку літератури для дітей, акцентуючи увагу на нинішній своїй діяльності у туристичній сфері із залученням дітей з великої України до поїздок у прикарпатський край. Вони дивляться на нас, як на локомотив усіх прогресивних змін, переконаний Роман Киселюк. Він водночас висловився за потребу підвищення до Всеукраїнського рівня статусу премії районної ради ім. Юрія Шкрумеляка.

У номінації «Патріотичне виховання» за публікацію творів у періодичних виданнях премії удостоївся також Іван Андрушко, ветеран освітянської ниви зі Снятинщини, уродженець Ланчина.

Ісопенко

За активну участь у процесах українського державотворення Грамотою та Відзнакою обласної ради ювілейною медаллю «100 років Західноукраїнської Народної Республіки» нагородили громадську діячку, просвітянку, педагога, одну з ініціаторів та організаторів Пнівського віча 24 вересня 1989 року, шановану надвірнянку Марію Ісопенко (на світлині). Приймаючи нагороду, М. І. Ісопенко зауважила: – Ця нагорода – не мені, а всім тим однодумцям, котрі 28 років тому, розпочинали державотворчі процеси на теренах краю. Серед них, зокрема, активістка назвала імена Федора Ковтуна, Володимира Семківа, Марти Мітрошиної, Степана Зварича, Дмитра Романишина, Миколи Вірстюка, отця Степана Кисілевського, Нестора Чира, Романа Кисілевського, Валерія Длугуновича. За її пропозицією присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять про земляків-патріотів. Не перестають переживати за нинішню долю України і зараз ті активісти, які сміливо повстали проти комуністично-владної системи на світанку української незалежності. У когорті таких Марія Ісопенко згадала Ангеліну Вдовчин, Михайла Плитуса, Ольгу Фуфалько, Михайла Бойчука, Богдана Березицького, Ярослава Лазорка, Ірину Стронську, Івана Гриджука, Богдана Климковецького та інших. Так уже влаштоване життя, що нині про цих краян мало згадують або взагалі забули, як підтверджує, це, зокрема, нещодавнє відзначення 150-річчя «Просвіти» у районі, зауважила промовець. Марія Ісопенко звернулася до представників молодого покоління і нинішньої місцевої влади із закликом бути людьми з великої літери, не йти на компроміс із совістю, щоб не розгубити на задвірках історії важливі надбання старших у процесі державного творення України.

Прозвучали депутатські запити і звернення Андрія Карманського, Івана Гнатишина, Ігоря Білогана, Миколи Андрейчука, Андрія Гунди, Миколи Гусака, Андрія Крицького, Миколи Сенатовича, Тетяни Пришляк, Андрія Гуцька, Тараса Стасишина, Степана Северилова, Володимира Мандзюка та Іванни Савчук, в яких порушені найгостріші нагальні проблеми виборців всіх населених пунктів Надвірнянщини, на розв’язання чого потрібні значні кошти. Голова районної ради Іван Гурмак зауважив, що у частині порушених проблем запити і звернення депутати повинні адресувати й очільникам новостворених ОТГ. Особливої актуальності водночас набувають вони під час розробки плану соціально-економічного та культурного розвитку Надвірнянщини. Тетяна Пришляк оприлюднила також заяву фракції ПП «Воля» стосовно останніх негативних процесів, що відбулися в соціально-економічному та суспільно-політичному житті країни, як от, підвищення тарифів; поновлення на посаді очільника ДФС одіозного Насірова тощо. На думку депутатів цієї фракції, основною причиною цього є олігархат.

За координацією начальника управління фінансів РДА Лесі Свідрак депутати окремими рішеннями затвердили звіт про виконання районного бюджету за 9 місяців н.р., внесли зміни до рішення районної ради від 20 грудня 2017 р. «Про районний бюджет на 2018 рік».

На ХХІV сесії районної ради ухвалили районний бюджет на 2019 рік

Визначено доходи районного бюджету у сумі 1003386000 грн., у т. ч. доходи загального фонду районного бюджету – 995056800 грн. та доходи спеціального фонду районного бюджету – 8329200 грн.; видатки районного бюджету у сумі 1003386000 грн., у т. ч. видатки загального фонду райбюджету – 995056800 грн., видатки спеціального фонду райбюджету – 8329200 грн. Затверджено розподіл витрат районного бюджету на реалізацію місцевих/регіональних програм у сумі 4405200 грн.

Затверджено розподіл витрат районного бюджету на реалізацію місцевих/регіональних програм у сумі 4405200 грн.

Затверджено перелік захищених видатків загального фонду районного бюджету на 2019 рік відповідно до статті 55 Бюджетного кодексу України на: оплату праці працівників бюджетних установ; нарахування на заробітну плату; придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів; забезпечення продуктами харчування; оплату комунальних послуг та енергоносіїв; поточні трансферти населенню; поточні трансферти місцевим бюджетам; підготовку кадрів вищими навчальними закладами 1-І V рівнів акредитації; забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення для індивідуального користування; заходи, пов’язані з обороноздатністю держави, що здійснюються за рахунок коштів резервного фонду районного бюджету.

Найбільшу частку 52,1 відсотка (або 519128,0 тис. грн.) у структурі видатків загального фонду районного бюджету складають видатки на соціальний захист населення (соціальні допомоги сім’ям із дітьми, пільги та субсидії окремим категоріям населення й інші), які фінансуються за кошти державного та обласного бюджетів (512271,2 тис. грн).

Депутати внесли зміни до рішення районної ради від 18 лютого 2016 р. «Про програму розвитку місцевого самоврядування в районі на 2016-2020 роки»

Інформацію про хід виконання депутатських запитів, з якою виступив перший заступник голови РДА Богдан Зеленчук, депутати взяли до уваги, знявши із контролю рішення районної ради, що стосується окремих із них.

Окремим рішенням стипендії районної ради ім. Володимира Луціва призначено студентам вузів Дмитрові Петруняку, Ользі Віфлінзідер, Олександрові Ковальчуку, Надії Шпинті, Анастасії Гуцуляк та Богданові Чіху.

Ухвалено три позитивні рішення про передачу у комунальну власність: Ланчинської селищної і Коломийської міської рад ОТГ майна бюджетних установ, розташованих відповідно на території Середньомайданської та Саджавської сільських рад; з балансу ЦРЛ – на баланс комунального підприємства «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» районної ради рухомого та нерухомого майна, що знаходиться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міста району.

Прийнято й інші рішення з компетенції Фонду комунального майна району, зокрема, у частині оренди майна.

Депутати схвалили звернення до керівництва держави стосовно видання нового Указу Президента України про присвоєння Степанові Бандері та Романові Шухевичу звання Герой України (посмертно).

Окремим рішенням встановили мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території району, про що доповів начальник відділу організаційного забезпечення виконавчого апарату районної ради Андрій Крицький. Внесено зміни до рішення райради від 31 серпня 2018 р. «Про затвердження положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти районної ради», а також до інших трьох рішень, що стосуються соціального захисту.

Директором КП «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги призначили на 5 років Емілію Сем`янів, яка працювала заступником головного лікаря ЦРЛ.

Депутати визначили вартість харчування і встановили розмір батьківської плати за харчування дітей у закладах освіти у 2019 році.; затвердили тарифи на послуги з виробництва теплової енергії ТОВ «Екоенергія Карпат» для Пнівської ЗОШ І-ІІІ ст.. Прийнято рішення про виконання Державного Гімну України у навчальних закладах району.

У переліку ухвалених рішень – і про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки 16,0489 га землі, розташованої за межами Пасічної, яку надають в оренду ПрАТ «Івано-Франківськцемент» для промислової розробки родовища пісковиків; затвердження тарифів на теплову енергію по КП «Теплокомуненерго» районної ради.

Ще одне звернення районної ради до голови обласної ради Олександра Сича стосується погодження передачі зі спільної власності територіальних громад області у спільну власність тергромад району будівель та приміщень колишньої Надвірнянської школи-інтернату (тепер гімназія № 5), а також 6,2549 га землі для їх обслуговування.

У «Різному» до депутатів районної ради звернувся депутат обласної ради, волонтер Василь Сенатович щодо допомоги воякам на фронті.

На цьому ХХІV сесія завершила свою роботу.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!