Газета по-надвірнянськи
 

Триває міжобласна історична естафета

21 грудня 2018, 12:07 | Рубрика: Акцент Версія для друку Версія для друку 68 переглядів

Першого дня Листопадового чину стартувала міжобласна історична естафета, присвячена 100-річчю ЗУНР.

Ідейний натхненник та організатор цього заходу, громадський діяч Олександр Канівець розповів, що естафету проводять у трьох областях. Розпочалася на Львівщині (першій столиці ЗУНР), минулого тижня він побував у нашій області (другій столиці ЗУНР), зокрема, у Надвірній. Завершиться естафета у Тернопільській області (третій столиці ЗУНР).

Крім відвідин історичних пам`ятних місць і пам`яток, присвячених ЗУНР, УПА та легіону УСС на теренах кожної області, виготовляють спеціальну поліграфічну продукцію (оригінальні марки і конверти із зображенням пам`яток), де на пошті ставлять календарний штемпель днем проведення історичної естафети. Після технологічного оформлення вони стануть прикрасою на довгі роки в історико-краєзнавчих музеях та виставках. Зокрема, у нашому районі виготовлено конверти, на кожному з яких зображені: меморіальна дошка Лесю Гринішаку на приміщенні «Просвіти», що на вул. Мазепи у Надвірній, та могила Софії Галечко у Пасічній.

Кульмінаційними моментами проведення історичної естафети стали сходження на гору Маківка (Львівщина), підняття національного прапора на Яблуницькому перевалі (Прикарпаття) та сходження на гору Лисоня (Тернопілля).

Проведена на громадських засадах й овіяна романтикою січового стрілецтва міжобласна естафета ще раз підкреслила важливість збереження пам`яті про яскраві сторінки національного державотворення.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!