Газета по-надвірнянськи
 

Заява ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка

21 грудня 2018, 11:40 | Рубрика: Акцент Версія для друку Версія для друку 68 переглядів

«Про збереження і розвиток українського села через державну підтримку фермерів»

Сьогодні, на 28-му році державної Незалежності України, постачання більшої частини сільськогосподарської продукції на внутрішній і зовнішній ринки забезпечують агрохолдинги. Упродовж багатьох років вони отримували від держави максимальну бюджетну та законодавчу підтримку. Завдяки цьому вони стали самодостатніми виробниками й гравцями на внутрішньому та зовнішньому ринках. Проте мають низку очевидних недоліків. Найголовніші – виражений монополізм, зосередженість на випуску найвигіднішої продукції з точки зору швидкого прибутку і часто з виснаженням землі та багатьма іншими недоліками.

Водночас із самих початків Нзалежності в українських селах зародився фермерський рух. У розвинутих і цивілізованих державах саме місцеві фермерські господарства отримують всю необхідну підтримку від держави. Переваги такої політики очевидні – ці господарства розташовані і зареєстровані безпосередньо у селах, сплачують податки до місцевих бюджетів, створюють робочі місця та забезпечують життєздатність місцевих територіальних громад, у цілому села. Крім того, місцеві фермери за умови наявності інвестицій і доступних кредитів налагодять переробку і випуск сільськогосподарської продукції, придатної для кінцевого споживання.

Крім усіх згаданих позитивів місцевого фермерства, воно дозволяє уникати згаданих негативів, властивих агрохолдингам, і забезпечувати гармонійний розвиток села та значно підвищувати ефективність галузі. Наявність повноцінного фермерства означає можливість збереження і розвиток українського села. Якщо у когось не вистачає інтелекту для розуміння і вирішення проблем місцевого фермерства, підтримки малого та середнього підприємництва у селах і районах, то треба повернутися до 1930-их років. Тоді українські селяни в умовах польської окупації забезпечували необхідні санітарні умови та високу якість і конкурентоздатність своєї продукції на внутрішньому і зовнішньому ринках, експортуючи масло до країн Європи, у т. ч. до Франції і Бельгії. Ще може так статися, що європейці боротимуться за можливість споживати екологічно чисті та якісні продукти українських фермерів. Необхідно відродити місцеві переробні підприємства продукції фермерських господарств на основі сучасних технологій і світового досвіду.

Звертаємося: до Верховної Ради України з вимогою законодавчо забезпечити діяльність та бюджетну підтримку сільського фермерства; до Кабінету Міністрів – розробити урядову Програму швидкого розвитку, постійної необхідної підтримки і розвитку українського фермерства; до Президента України – віднести питання підтримки сільського фермерства до першочергових поряд із питаннями обороноздатності і безпеки держави. Українське село становить основу кадрового резерву для ЗСУ і Національної гвардії. Крім того, підтримка місцевих фермерів уможливить вивести Україну до рівня провідних держав – виробників сільськогосподарської продукції, а місцевих фермерів перетворить на бюджетоутворюючий сектор української економіки на місцях.

Необхідно підготувати законопроект «Про законодавчу, державну і бюджетну підтримку сільського фермерства» і Державну «Програму підтримки і розвитку фермерських господарств в Україні».

Заяву, проголошену на заходах із нагоди 150-річчя «Просвіти» у Надвірнянському районі, пропонуємо до розгляду і прийняття за основу ІФ ОО ВУТ «Просвіта», а також направити до обласної ради і в обласні об`єднання «Просвіти». Постановка проблеми та її вирішення може стати одним із ключових моментів у час президентських виборів у 2019 році.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!