Газета по-надвірнянськи
 

Жив з Україною і для України

28 грудня 2018, 12:48 | Рубрика: Пам`ять і шана Версія для друку Версія для друку 584 переглядів

З іменем Степана Бандери асоціюється ціла епоха національно-визвольної боротьби. Він протягом трьох десятків літ був активним учасником та провідником визвольного руху, основоположником низки політико-ідеологічних, стратегічних і тактичних засад.

Бандера

Його громадсько-політична, організаційна та публіцистична діяльність багатогранна і дуже важлива. Своє життя, талант і працю він сповна присвятив ідеалам боротьби за визволення України.

Народився Степан Андрійович Бандера 1 січня 1909 року в Старому Угринові Калуського району в родині греко-католицького священика. З 1919 по 1927 рік навчався у Стрийській гімназії. Після її закінчення, у 1928-му вступив на агрономічне відділення Високої політехнічної школи у Львові. Там Степан Бандера провчився вісім семестрів, але так і не здав дипломного екзамену через свою політичну діяльність. У 1930-му став членом ОУН, глибоко пройнявшись її ідеологією.

У 1932-1933 роках Степан Андрійович став заступником і керівником Краєвої екзекутиви, комендантом Української Військової Організації (УВО). У червні 1934 року польська поліція його заарештувала. Під час Варшавського процесу його засудили за приналежність до ОУН, відбував покарання у в’язницях у містах Кельц, Вронках та Берестю, де відсидів до 1939 року.

Після підступного вбивства Провідника ОУН Євгена Коновальця Провід ОУН очолив Андрій Мельник. Повернувшись у лави ОУН, Степан Бандера почав вимагати його звільнення та змінення тактики організації. Наслідком стало відокремлення від ОУН групи людей, котрі підтримували Бандеру, та утворення в квітні 1941 року організації ОУН-Б. Він проводив активну боротьбу проти Москви та радянської влади. Внаслідок такої ситуації Степан Бандера постійно змінював місце проживання, переїжджаючи з місця на місце. Остаточно він облаштувався у місті Мюнхен, де навчалася його донька. Там він провів останні роки свого життя за підробленим паспортом на ім’я Штефана Попеля. 15 жовтня 1959 року його вбив агент КДБ Богдан Сташинський, вистріливши йому в обличчя зі спеціального пістолету струмінь ціанистого калію.

З іменем і в ім’я справи Степана Бандери воювала за волю України Українська Повстанська Армія. Зараз демократичні сили домагаються відновлення (нового присвоєння) Степанові Бандері звання «Герой України». Його іменем названо вулиці і сквери в Україні, зокрема, один із центральних проспектів у столиці України. Ідею і справу Бандери сповідують націоналістичні, демократичні партії і кожний свідомий українець.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!