- Народна Воля - http://volya.if.ua -

«Файне Різдво» збагатило і прикрасило Надвірнянщину

Posted By Модератор On 25.01.2019 @ 13:46 In Фестивальне | No Comments

У неділю, 20 січня, на майдані Шевченка біля головної ялинки міста відбулося закриття найтривалішого фестивалю – культурно-мистецького проекту «Файне Різдво у Надвірній». Його засновники і співорганізатори – Надвірнянські міська та районна ради і райдержадміністрація. Більше місяця фестиваль дивував яскравими вертепами, прадідівськими автентичними колядками та щедрівками.

Різдво [1]

Надвірнянці та гості міста стали свідками самобутнього й унікального різдвяного дійства з притаманним нашому місту колоритом. «Файне Різдво» вражало своєю багатогранністю та неповторністю.

Відділ культури РДА підготував багату мистецьку програму, в якій взяли участь понад 50 колективів та більше 1000 артистів і майстрів сцени з усіх куточків Надвірнянщини, а також Прикарпаття, Закарпаття, Буковини та Тернопільщини. На сцені «Файного Різдва» жителів і гостей міста вітали студенти та викладачі Надвірнянського коледжу НТУ; учні та педагоги Надвірнянського районного центру дитячої творчості і національно-патріотичного виховання молоді, Надвірнянської та Тисменичанської дитячих музичних шкіл, творчі колективи закладів освіти й культури. Неабияк вразили виступи фольк-гурту «Медовий Полин» (м. Тернопіль), фольк-рок гурту «Гуцули» (м. Косів), народного ансамблю пісні і танцю «Лісоруб» (м. Рахів), народного аматорського танцювального колективу «Черемшина» (м. Вашківці), колядників із Верховини, майстрів мистецтв Косівського і Коломийського районів, Національного академічного гуцульського ансамблю пісні і танцю «Гуцулія» та гурту «Полюс» (м. Івано-Франківськ).

на-сцені [2]

У рамках фестивалю діяла виставка-конкурс творчих робіт «І знов дива у час Різдва» учнів Надвірнянської дитячої художньої школи у церквах та соборах, Надвірнянській міській раді, вітринах торгових закладів міста. Також протягом місяця працював різдвяний ярмарок, де гостям фестивалю пропонували різдвяні сувеніри, пряники та різноманітні смаколики власного виробництва.

Розпочалось закриття фестивалю із виступу вихованців Тисменичанської та Надвірнянської дитячих музичних шкіл.

Міський голова Зіновій Андрійович зазначив, що «Файне Різдво у Надвірній» – це унікальна можливість з року в рік з особливим духовним піднесенням, прославляючи народженого Ісуса в прадідівській коляді, зберігати і передавати християнські звичаї та народні традиції відзначення новорічно-різдвяних свят. – Коляда – це є глибинні традиції, а цей фестиваль дає можливість єднати народ, – зауважив перший заступник голови РДА Богдан Зеленчук. – Я задоволений проведенням фестивалю, адже він приносить додатковий колорит, дає людям нові враження, а нам новий досвід.

мер [3]

Вони вручили подяки: КП «Надвірнакомунсервіс» та «Надвірнаводоканал», Надвірнянським відділу поліції ГУНП, райвідділу УДСНС і центральній районній лікарні, ТзОВ «Охоронна фірма «Січ», філії АТ «Прикарпаттяобленерго» «Південна», директору Надвірнянського ТІЦ Володимирові Гринішаку, звукооператору РБК Сергію Плитусу, Музею історії Надвірнянщини, відділам освіти та культури РДА, ТзОВ «ПіВі медіа» за сприяння в організації фестивалю; ТРК «Надвірна», редакції газет «Народна Воля» та «Життя Прикарпаття», відеооператорам Ларисі Іроденко, Володимирові Питлюку і Василеві Балацку за висвітлення культурно-мистецького проекту «Файне Різдво у Надвірній»; Жупнику М.М., Черепарі Х.М., Цимбалюк К.В., Самокіщук М.М., Кебі О.І., Туєшин Н.Б., Мусі Ю.І., Кузюк Є.І. та Клим’юк М.В. за участь у Різдвяному ярмарку; колективам Надвірнянських ЗОШ І-ІІІ ст. №1, 2, 3 та Пнівської, Пасічнянської, Гвіздської, Верхньомайданської шкіл, Надвірнянським дитячим музичній і художній школам, Надвірнянському РБК, Центру дозвілля студентів Надвірнянського коледжу НТУ, Надвірнянському центру дитячої творчості та НПВМ, зокрема, викладачам Боднарчук Н.Ю., Гаврищук Т.В., Грицюк Л.М., Демчук В.С., Дремлюзі С.В., Калин Р.Л., Максим’юк М.М., Мислюк Р.Я., Копчук О.В., дитячому духовному хору «Фіміам» за активну участь у фестивалі; керівництву та викладачам художньої школи Бондаренко Ж.Д., Мороз В.В., Андрійович І.І. та Алієвій Н.В. за організацію виставки-конкурсу творчих робіт «І знов дива у час Різдва» та за сприяння у проведенні культурно-мистецького проекту «Файне Різдво у Надвірній».

І найочікуванішим для гостей фестивалю став феєричний виступ Національного академічного гуцульського ансамблю пісні і танцю «Гуцулія», який здивував глядачів неповторною колядою, численними пісенними і хореографічними номерами. А завершив концертну програму запальний виступ гурту «Полюс».

За інформацією

Надвірнянської міської ради.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2019/01/fajne-rizdvo-zbahatylo-i-prykrasylo-nadvirnyanschynu/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2019/01/Різдво.jpg

[2] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2019/01/на-сцені.jpg

[3] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2019/01/мер1.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.