Газета по-надвірнянськи
 

Колективний дарунок – українській громаді Італії

18 січня 2019, 12:16 | Рубрика: Акцент, Свята, Тема дня Версія для друку Версія для друку 321 переглядів

shopka

Унікальний різдвяний подарунок – Вертеп-шопку –українській громаді Флоренції, що в сонячній Італії, підготували митці Надвірнянської дитячої художньої школи.

Викладач Володимир Кравців спільно з директором Жанною Бондаренко, яка очолювала грандіозний мистецький проект, створили сюжетну композицію у стилі традиційної східної ікони з усіма витриманими пропорціями і канонами.

Композиція складається із трьох біблійних персонажів – святих Марії, Ісуса, Йосифа. Водночас окремо експонувалися три Царі, Вифлеємська Зірка. Ще двоє викладачів Леся Стефанишин та Василь Антонюк виготовили дари для Новонародженого Дитяти: керамічні яблука, грушки, горішки. Прикметно, що всі дари лежали на справжньому карпатському сіні, що своїми неповторними пахощами наповнювало церкву УГКЦ Симеона та Юди Тадея.

Як поінформувала заступник директора Надвірнянської дитячої художньої школи Наталія Пак, святковий подарунок українській діаспорі у цей храм, в якому парохом служить о. Володимир Волошин, на парафії Святого Архистратига Михаїла урочисто вручив знаний у краї колектив Наталії Байдак. Цього року духовний хор «Феліціо» під її керівництвом відвідав із різдвяною програмою Італію.

– Різдвяний вертеп символічно освятили щирими національними колядками, – розповідає керівник хору «Феліціо» Наталія Байдак. – І до храму завитав український дух Різдва. У Флоренції – 2,5 тисячі храмів, де є незліченні сакральні скарби: мозаїки, ікони, фрески. Адже це місто свого часу було колискою Відродження. Тут зберегли винятково цінні мистецькі й духовні речі. І шопка із Надвірнянщини гармонійно вписалася у стилістику храму.

Наталія Байдак наголошує, що водночас до Флоренції хористи привезли не лише дух, але й смак українського Різдва, узявши із собою до Європи пшеницю та кутю, сушениці для узвару, а також гриби, мак. Тож на свят-вечір приготували традиційну національну вечерю.

Послухати колядки від «Феліціо» і помилуватися вертепом – творінням рук талановитих викладачів художньої школи із Надвірної приходили парафіяни церкви, а також греко-католицька громада Мілана.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!