Газета по-надвірнянськи
 

Музей нафтопромислів Галичини відвідав голова Державної служби України з питань праці

11 січня 2019, 12:32 | Рубрика: Акцент Версія для друку Версія для друку 77 переглядів

28 грудня в Івано-Франківську відбулось засідання колегії Держпраці України, в якій взяли участь голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега, начальник управління Держпраці в області Ігор Росипайло, керівники територіальних органів Держпраці та ЕТЦ з усіх областей України.

Мальчик

Опісля учасники колегії згідно з програмою заходу відвідали Музей нафтопромислів Галичини, розташований у навчально-курсовому комбінаті НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта» у с. Пнів Надвірнянського району. Гості ознайомилися з історією виникнення і становлення нафтовидобутку в Україні та на Прикарпатті, початок якої припадає на ХVІІІ століття. Інформаційно насичену екскурсію провів голова благодійного фонду «Музей нафтопромислів Галичини» Ігор Гузійчук. Актори-аматори представили вже традиційне для Музею анімаційне дійство з використанням автентичного нафтового обладнання, відтворивши процес із пошуку та видобутку вуглеводнів у Галичині у ХІХ столітті. Така реконструкція роботи перших нафтопромислів неабияк зацікавила поважних гостей.

НГВУ

Багато позитивних емоцій викликала і ще одна локація Музею – імпровізована кузня зі старовинним устаткуванням, на якому всі бажаючі мали змогу власноруч викарбувати пам’ятну монету або за допомогою ковалів із прокатно-ремонтної дільниці експлуатаційного обладнання НГВУ «Надвірнанафтогаз» ознайомитися з азами ковальства. Серед присутніх виявилось чимало охочих спробувати себе у цій справі.

Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега оглянув також кабінет з охорони праці
(на світлині) навчально-курсового комбінату НГВУ, відзначивши високий рівень його комплектації та забезпеченість усім необхідним навчальним приладдям.

стенди

Загалом історична установа подарувала відвідувачам цікаву інформацію, нові знання, яскраві емоції та пам’ятні враження про наш край, нашу історію і нафтовиків. Тож нафтовицький Музей вкотре гідно оцінили гості.

Журнал «Охорона праці» (лідер серед друкованих ЗМІ, які висвітлюють питання охорони праці) на своїй сторінці у facebook так відгукнувся про це дійство: «Такі заходи зміцнюють зв’язки різних регіонів України та допомагають розбудовувати її майбутнє. Наша різноманітність має стати нашою силою і багатством, а не приводом для суперечок і непорозумінь, якими користаються наші вороги, з питань мови, віри, минулого та майбутнього. Слава Україні!».

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!