Газета по-надвірнянськи
 

Не дайте себе ошукати

11 січня 2019, 12:23 | Рубрика: До відома краян, Застереження Версія для друку Версія для друку 61 переглядів

Звертаємо увагу краян на те, що останнім часом у Надвірнянщині зафіксовано непоодинокі випадки шахрайства.

Вимагання грошей за звільнення близьких, родичів

Шахраї телефонують на мобільні телефони та вимагають від людей певну суму грошей, аргументуючи тим, що їхніх синів, доньок чи онуків буцімто представники органів внутрішніх справ затримали за вчинення кримінального правопорушення і якщо вони не перерахують відповідну суму коштів через банківські установи, то у них виникнуть великі проблеми. При цьому вказують вірні імена, прізвища тощо. Практика свідчить, що більшість потерпілих не намагалися вирішити питання законним шляхом, а одразу ж переказували кошти на вказаний шахраєм рахунок.

З метою уникнення подібних випадків дотримуйтесь таких порад: попередьте своїх рідних та перебувайте з ними на зв’язку; якщо вам телефонують незнайомці, не панікуйте, не поспішайте шукати гроші, а, перш за все, зателефонуйте своїм рідним та близьким (про яких йшла мова) і дізнайтеся, де вони знаходяться і чи дійсно потребують допомоги; зателефонуйте до поліції і з’ясуйте обставини справи.

Купівля та продаж через «Інтернет»

Найпоширенішими видами шахрайства є купівля товарів, розміщених на дошках оголошень, в Інтернет-магазинах, на Інтернет-аукціонах за системою передоплати коштів за замовлений товар. Як наслідок – кошти перераховані, а товару немає.

Тому використовуйте тільки відомі Інтернет-магазини й Інтернет-аукціони, які мають певну репутацію, а також ресурси, якими користувалися ваші знайомі, родичі, які отримали замовлений товар і в них не виникало скарг на отриманий товар; використовуйте для отримання й оплати замовленого товару послугу накладного платежу, розраховуйтеся тільки після того, як отримаєте товар і впевнитесь, що він відповідає вашому бажанню та якості.

Несподіваний виграш у лотереї

Почастішали випадки розсилки SMS-повідомлень, телефонних дзвінків про виграш автомобіля чи великої суми грошей тощо. Підтвердження виграшу – публікація мобільного номера (або його частини) переможця на офіційному сайті компанії, яка проводить акцію. Шахраї обіцяють передати виграш за оплату частини державного мита, податку тощо. Багато хто починає процедуру отримання призу – перераховує «початкову» суму, яка у подальшому стане далеко не останньою. А в кінцевому рахунку ніякого виграшу не отримує.

Тому не реагуйте на будь-яке SMS та e-mail розсилки, в яких повідомляють про виграш, оскільки ці «акції» спрямовані на обман і незаконний заробіток.

Викладені приклади не є виключним переліком дій, до яких вдаються шахраї з метою заволодіння чужими коштами. Радимо бути пильними. Не дайте себе ошукати!

Богдан ЛОЗІНСЬКИЙ,

прокурор Надвірнянської

місцевої прокуратури.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!