Газета по-надвірнянськи
 

У Надвірній відзначили День Соборності України

25 січня 2019, 14:32 | Рубрика: Державність, Тема дня Версія для друку Версія для друку 752 переглядів

влада

22 січня став у дечому визначальним для України. Саме цього дня сто років тому на Софійській площі у Києві урочисто проголосили Акт Злуки між Українською Народною Республікою та Західноукраїнською Народною Республікою, що символізувало певний значимий аспект в історії українського державотворення. Вже через плин десятиліть, у 1999 році, 22 січня стало однією із найважливіших державотворчих дат.

І ось тепер, коли проминуло сто років, українці численними акціями вшанували цей знаменний день. Долучилися до заходів і надвірнянці – на майдані Шевченка голови РДА Олександр Кеніз і районної ради Іван Гурмак та Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович і перший заступник міського голови Олег Йосипенко поклали квіти до Стели Героїв Небесної Сотні і Могили борцям за волю України.

вояки

Декан Надвірнянський ПЦУ Олег Траско і парох Церкви Покрови Пресвятої Богородиці о. Юрій Зеленчук промовили молитву за Україну, де дякували Богу за всі його блаженства та ласки. До щирої молитви у цей непростий час доєдналися учні шкіл та Прикарпатського військо-спортивного ліцею-інтернату, студенти Надвірнянського коледжу НТУ, воїни російсько-української війни, працівники державних установ, відділів поліції та ДСНС і численні представники громадськості.

Пісенні святкові присвяти подарували: вокальний колектив «Бистрянка» (кер. заслужена артистка України Ольга Молодій), школяр із Гвозда Владислав Янцюк і студентка Надвірнянського коледжу НТУ Яна Мисюк, ведуча – Галина Чуревич, сценарій підготувала провідний методист РБК Дарія Гринішак.

 київ

Делегація із Надвірнянщини взяла участь у святкуванні сторіччя Соборності України у Києві. До речі, зранку на мосту Патона у столиці створили живий ланцюг, який символізував єдність. За традицією, люди вирушили з різних берегів Дніпра по мосту на зустріч один одному, щоб з’єднатися у ланцюг як символ об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, яке відбулося у січні 1919-го року.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!