Газета по-надвірнянськи
 

Чисельність хижаків, особливо лисиці, – регулюватимуть

8 лютого 2019, 13:16 | Рубрика: У райдержадміністрації Версія для друку Версія для друку 86 переглядів

Забезпечити виконання заходів щодо регулювання чисельності хижих і шкідливих тварин, особливо лисиці, де щільність популяції перевищує 0,5-1 голову на тисячу га угідь. Це – одне із рішень Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації, засідання якої відбулося 24 січня під орудою її очільника, першого заступника голови РДА Богдана Зеленчука.

Голова цієї комісії, озвучивши питання порядку денного, висловився щодо виділення коштів із резервного фонду райбюджету для відшкодування збитків, завданих африканською чумою свиней (АЧС). Також запропонував запросити на засідання комісії керівника Переріслянської ОТГ.

Зуступник голови районної державної протиепізоотичної комісії при РДА Іван Гурмак ознайомив із епізоотичною ситуацією в Україні, зокрема, щодо АЧС та сказу тварин (про два торічні випадки сказу лисиці ми інформували читачів «Н. В,») і вкотре нагадав про обов`язкове дослідження на сказ та напругу імунітету. Акцентував на необхідності регулювання чисельності дикого кабана, проведенні депопуляції його користувачами мисливських угідь району, а також створенні умов для зберігання впольованих туш кабанів до отримання результатів лабораторних досліджень. Використання їх дозволене лише після отримання негативних результатів на АЧС.

Рішення членів комісії стосувалися: контролю за недопущенням перевезення тварин, сировини та продукції тваринного походження без супровідних ветеринарних документів, припинення стихійних ринків, торгівлі живими тваринами та харчовими продуктами у заборонених місцях; утримання недіючих худобомогильників та ями Беккарі; протиепізоотичних заходів із профілактики основних інфекційних та паразитичних хвороб тварин на 2019 рік; вакцино-профілактичних заходів проти сибірки великої та дрібної рогатої худоби; коней; забезпечення закладів охорони здоров`я імунобіологічними препаратами для профілактики і лікування сказу й ботулізму; виділення коштів із резервного фонду районного бюджету та відшкодувань збитків, завданих АЧС тощо. На засідання комісії запросили користувачів мисливських угідь району. керівників ринків, ПП «М`ясо Карпат» магазину «Щедрий фермер» та ін.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!