Газета по-надвірнянськи
 

Декларація на захист свободи слова

22 лютого 2019, 12:59 | Рубрика: Ситуація Версія для друку Версія для друку 510 переглядів

Напередодні виборів Президента України-2019, Національна спілка журналістів України закликає кандидатів на посаду Президента України взяти на себе добровільні зобов’язання гарантувати свободу слова, її подальше утвердження і розвиток відповідно до світових стандартів.

Кандидат має задекларувати зобов’я­зання, у разі обрання Президентом України, дотримуватися 7 принципів:

Перше. Поважати свободу слова і самовираження.

Друге. Не вчиняти жодних дій, що незаконно обмежують ці свободи. Публічно засуджувати подібні спроби.

Третє. Не перешкоджати журналістській роботі, не чинити тиск на журналістів та ЗМІ.

Четверте. Не використовувати силові органи і регуляторів для переслідування журналістів. МВС, ГПУ, СБУ, НАБУ, НАЗК, ДБР, ДФС, Національна Рада з питань телебачення і радіомовлення та інші державні структури не повинні бути інструментами тиску на редакційну політику медіа та роботу журналістів. Переслідування журналістів за їхні матеріали є неприпустимим.

П’яте. Щорічно проводити публічні звіти керівників правоохоронних органів про результати розслідувань злочинів проти журналістів та боротьбу із безкарністю.

Шосте. З повагою ставитися до роботи журналістів; не ділити їх на «своїх» і «поганих», не чіпляти ярликів і не заохочувати ворожнечу.

Сьоме. Поважати існуючі закони у сфері свободи слова, а законодавчі новації мають бути погоджені з журналістською спільнотою і медіа в ході проведення широких консультацій.

***

Нагадаємо, що від 5 лютого ц. р. донині декларацію підписали вже 12 кандидатів у Президенти – Юлія Тимошенко, Сергій Тарута, Валентин Наливайченко, Дмитро Добродомов, Ольга Богомолець, Віталій Купрій, Ігор Смешко, Андрій Садовий, Анатолій Гриценко, Олександр Шевченко, Віктор Бондар, Роман Безсмертний. Декларацію підтримав також перший Глава незалежної України Леонід Кравчук.

Декларація залишається відкритою для підписання кандидатами у Президенти України.

***

Декларація на захист свободи слова розроблена Національною спілкою журналістів України спільно з експертами Міжнародної федерації журналістів. Документ містить сім пунктів і передбачає, що претенденти на найвищу посаду в державі беруть на себе добровільні зобов’язання поважати свободу слова й самовираження, не чинити тиск на журналістів і ЗМІ, не використовувати силові органи для переслідування журналістів, публічно звітувати про розслідування правопорушень проти працівників ЗМІ тощо.

Голова НСЖУ Сергій Томіленко відзначив, що Декларація на захист свободи слова – це усвідомлення політиками відповідальності за вільне майбутнє України.

– Важливо, що попри відверту ворожнечу, яку сіють до журналістів та медіа багато політиків і посадовців, та критичний дефіцит солідарності серед журналістів – Декларацію на захист свободи слова підтримали 12 кандидатів у Президенти, – каже Сергій Томіленко.

Під час дискусії і підписання Декларації Роман Безсмертний, голова партії «РУХ+380», наголосив на необхідності створення Кодексу відносин між журналістом та чиновником задля об’єктивного висвітлення інформації та налагодження діалогу між владою та суспільством. – Істеблішмент в Україні, за його переконанням, знищено. У нас немає класу цивілізованого чиновництва у доброму розумінні цього слова. Це – першопричина того, що не тільки у журналістів, а й у звичайних громадян не виходить спілкування із чиновниками. Вони закриті від людей, зауважив він.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!