Газета по-надвірнянськи
 

Допомога диким тваринам взимку – запорука їх збереження

8 лютого 2019, 12:25 | Рубрика: Природа Версія для друку Версія для друку 68 переглядів

Цьогорічна зима у Карпатському краї характеризується випаданням мобільного снігового покриву, товщина якого досягає у залежності від рельєфу від 0,5 до 1,2 м, що призводить до труднощів добування їжі мисливськими тваринами.

pdshs

Передбачаючи наслідки стихії, працівники лісової охорони та єгерської служби ДП «Надвірнянський лісгосп» у місцях скупчення диких тварин проводять підгодівлю грубими і концентрованими кормами з викладанням їх у годівнички та на підгодівельні майданчики. Солонці наповнюють сіллю-лизунцем.

Працівники лісової охорони та єгерської служби у 2018 році заготовили 10 тонн сіна, 10,5 тис. шт. кормових віників, придбали 63 тонни концентрованих кормів та 2 тонни солі-лизунця. Особлива увага лісової охорони та єгерської служби в цей період зосереджена на охороні державного мисливського фонду мобільними групами від браконьєрства та здійснення заходів щодо регулювання чисельності вовків, лисиць і бродячих собак.

Єгерська служба торік виявила і задокументувала 4 випадки браконьєрства, вилучила 5 одиниць мисливської зброї та 10 знарядь вилову риби. Матеріали і знаряддя браконьєрства передали в правоохоронні органи.

Враховуючи старання працівників лісової та єгерської служби, за останні роки поголів’я диких тварин суттєво збільшилась, відновлено популяцію харіуса європейського і форелі струмкової, що є запорукою збереження й примноження дикої фауни.

Нещодавно на терени лісфонду ДП «Надвірнянський лісгосп» завітала знімальна група популярного телеканалу «Трофей». Представники медіа відвідали вольєрно-рекреаційний комплекс ДП «Надвірнянський лісгосп» в урочищі «Страгора» Надвірнянського лісництва площею 12,1 га, де у напіввільних умовах утримують оленів благородних та диких кабанів. Головний лісничий Ігор Осташук розповів про досвід утримання і майбутню перспективу вольєрно-рекреаційного комплексу.

На території лісфонду гірських лісництв відзняли підкормку оленя європейського у природному середовищі. Знімальна група подякувала лісовій охороні та єгерській службі за організований виїзд і виконання практичного завдання.

Адміністрація

ДП «Надвірнянський лісгосп».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!