Газета по-надвірнянськи
 

Фермерів підтримали дотаціями

8 лютого 2019, 13:08 | Рубрика: Акцент Версія для друку Версія для друку 123 переглядів

Асоціацію фермерів Надвірнянського району Володимир Чумбей очолює на громадських засадах ще з 2003 року. Господарюючи з 2000-го року, займається вирощуванням зернових культур, гречки, сої. Також Володимир Чумбей передає свій досвід і знання студентам, викладаючи предмет «Землеробство» в Івано-Франківському аграрному коледжі ЛНАУ.

Тому на власному досвіді знає проблеми людей праці на землі. І, щоб спільними зусиллями долати труднощі господарювання в умовах суворого сьогодення, постійно намагається координувати роботу фермерів, яких у районі понад два десятки.

Асоціація фермерів Надвірнянського району та Івано-Франківської області, через значну кількість звернень, постійно надає консультаційну підтримку фермерам з питань реєстрації, користування, успадкування земель, наданих у постійне користування, оподаткування. Серед значної низки нагальних викликів Володимир Чумбей виокремлює питання виділення землі фермерам.

– Ухвалення Закону «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів» викликало неоднозначну реакцію у суспільстві, – зауважує Володимир Чумбей. – Одні вважають, що це сприятиме у боротьбі із земельною корупцією, а також позбавить Держгео­кадастр монополії в управлінні державними землями. А інші, зокрема, ті, яким добре відомо як нелегко доводиться фермерам нині, у час реформування країни, висловлюються негативно. І це – цілком справедливо. Бо дрібному фермеру, приміром, сімейному, стане просто не по його фінансових можливостях придбати землю чи взяти її в оренду. Зокрема, на думку фахівців, відкриваючи ринок землі, законодавці допомагають не фермерам чи малим аграрним підприємствам, а великим агрохолдингам.

Очільник Асоціації фермерів Надвірнянщини згідний з авторитетною думкою, що фермерам варто надати певні преференції на аукціонах. Водночас для ведення фермерства у селах треба би взагалі виділяти землі за мінімальними цінами під те ж зведення житла.

До позитивних зрушень Володимир Чумбей відніс урядову постанову про фінансову підтримку розвитку фермерських господарств. Щодо минулорічної державної підтримки, то згідно з Постановою № 911 від 24 жовтня 2018 року, якою додано нові прямі дотації для фермерів, Мінагрополітики сформувало основний механізм отримання бюджетної субсидії для новостворених фермерських господарств у розмірі 3 тис. грн на 1 гектар та бюджетної субсидії на кожного члена фермерських господарств у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму.

Фермери отримували кошти за спрощеною і звичною для них процедурою: через Український державний фонд підтримки фермерських господарств. Звичайно, цього не достатньо і ми через районні та обласні Асоціації фермерів постійно надаємо свої пропозиції і працюємо в напрямку збільшення державної підтримки та удосконалення механізму розподілу для фермерів відповідно до європейських стандартів, зазначив Володимир Чумбей.

Основною тенденцією господарювання серед фермерів стає розширення площ органічного землеробства ягід і фруктів, овочів.

У нашому районі проекти-переможці сіл Цуцилів і Тисменичани дев’ятого обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування дають можливість для фермерів та жителів цих сіл значно розширити площі під ягідними та плодовими культурами вже нинішнього року. Ці проекти, представлені Цуцилівською і Тисменичанською сільськими радами, знайшли підтримку депутатів різних рівнів, зокрема, депутата обласної ради Михайла Іваночка та депутатів районної ради .

… І хоч надворі – ще лютий, фермери вже зараз мобілізують всі сили і ресурси для підготовки до весняно-польових робіт.

А сьогодні, 8 лютого, у залі засідань облдержадміністрації відбудеться звітна конференція Асоціації фермерів, приватних землевласників Прикарпаття.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!