Газета по-надвірнянськи
 

Фитьків від Святвечора до Розкляди

8 лютого 2019, 12:52 | Рубрика: Фестивальне Версія для друку Версія для друку 64 переглядів

Різдвяні свята швидко пролетіли

Й колядка відлетіла на той рік,

Лише сніжинки падають невпинно,

Лишають на душі єдиний лік:

Це віра у майбутнє, Україно!

У мирне небо, де Зіронька горить,

Ісус у яслах і сіно так запахло,

Це Христос родився – звеселився світ!

 Свята вечеря. Горять свічки, запалені на могилах у пам`ять померлих. Пухнасті сніжинки падають рясно, не дають ступати по вулиці. Тривожно на душі. Лише сільська ялинка висвічує гірляндами. Біля неї зібралося багато моїх односельчан та гостей. Щире вітання в. о. сільського старости Марії Дмитрук, Боже благословення отця Миколи, молитва за здоров`я о. Івана та о. Остапа. І в серці знову возродилася коляда. Юнаки та дівчата молодіжної парафіяльної спільноти «Еммануїл» старалися у колядках передати свою любов до України, віру в її майбутнє. А маленькі «Зернята» оспівували народження Ісуса та щиро просили у Нього миру, здоров`я і щастя для рідних.

Дійство Вертепу понесло нас до Святих Ясел, а старші газди і газдині разом із колективом «Перевесло» ще довго колядували біля новорічної ялинки.

...Щось таке тривожне серце розбудило,

Музика чарівна дзвоником звучить,

Зіронька на небі всім нам сповістила:

Це Христос родився – звеселився світ!

І неслася селом колядка «Зелена» до тих хатів, де є хлопці і дівчата, щоб весілля їм побажати, а всіх решту зі Старим новим роком, з Василієм привітати.

А потім – Водохреща. Водохреща надворі – закінчення свята-коляди. «Тож, водице, Йорданице, дай здоров`я, як годиться. Сили дай, наснаги дай, щоб розцвів наш рідний край!».

Фитьківський сільський клуб знову зібрав людей 27 січня, але вже на Розколяду. Лунали величні слова дітей для народженого Ісуса: «Я нині душею ясно горджуся, вклоняємось низько малому Ісусу», а продовжили «Перевесло», спільнота «Еммануїл».

Естафету підхопив дитячий зразковий драматичний колектив «Первоцвіт» (кер. Ірина Саф`ян), який привітав усіх із Днем Соборності України. Лунали вірші та пісні у виконанні Марії Онуфреїв про рідну Батьківщину, гірку зранену долю…, долю, яка перенесла нас всіх у той далекий 1918 рік до станції Крути. Школярі розповіли про триста молодих студентів, котрі загинули за свій народ і до кінця вірили у перемогу. За них помолилися спільно.

Доповненням до творчої композиції стала розгорнута книжкова виставка з нагоди 100-річчя Соборності України, яку підготувала бібліотекар Оксана Вінтонишин.

Отець Микола побажав щасливо дочекатися наступних свят, молитися за мирне небо і вірити, що Божа ласка спасе світ від війни, голоду, безробіття і принесе всім людям щасливе життя. Наостанок зазвучала коляда «Нова радість стала». Тож, повірмо, люди, що радість прийде у кожну оселю, у кожне серце… Христос рождається! Славімо Його!

Оксана ІВАСИК,

с. Фитьків.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!