Газета по-надвірнянськи
 

Геополітична катастрофа Путіна, який «втрачає Україну назавжди»

8 лютого 2019, 13:06 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 13,004 переглядів

Здобутий Порошенком Томос – історична подія

У випусках новин зараз можна побачити, як Томос про автокефалію української церкви «подорожує» країною. Його виставляють для огляду у центральних храмах обласних центрів за великого скупчення людей. Це символізує історичну значущість події, свідками і співучасниками якої ми стали минулого року.

«Україна перестала бути тим, що Москва називала своєю «канонічною територією». Кремль утратив те, що з часів Переяславської ради 1654 року вважав своїм», – написало з нагоди отримання українською церквою Томосу впливове польське видання «Газета виборча». «Ляпасом для Росії» назвала те, що відбулося, британська газета «Гардіан». «Величезний удар для московського патріарха Кіріла та Путіна», «друга геополітична катастрофа Путіна після розпаду СРСР», «Путін втрачає Україну назавжди», – наголошують автори впливового американського видання «Атлантік Кансіл» («Атлантична Рада).

Експерти з різних куточків світу в своїх оцінках, звичайно, праві. Але для нас, українців, створення помісної церкви – це, у першу чергу, скидання багатолітнього російського духовного ярма. Адже контроль за українською церквою Москва захопила ще наприкінці сімнадцятого століття.

Вкрай важливим є те, що події на релігійній ниві – це не поодинокий епізод, а частина більших зусиль. Це – елемент державницької стратегії чинного Президента, спрямованої на те, щоб покласти край залишкам московського впливу в Україні.

Українська економіка продовжує переорієнтовуватись на Європу. На країни ЄС припадає вже більше 40% українського товарообігу. Це відбулося завдяки тому, що Угода про асоціацію та про зону вільної торгівлі з Євросоюзом запрацювала. При тому, що Кремль усіляко протидіяв її ратифікації в Європі, паралельно закриваючи і власний ринок для українських товарів. Путін прагнув задушити нас економічно.

Порошенку також вдалося досягти безвізу з Євросоюзом. І десять мільйонів громадян нашої держави поспішили отримати біометричні закордонні паспорти, щоб ними скористатись.

Декомунізація, підтримка української мови через квоти на радіо і телебаченні, запровадження офіційного вітання «Слава Україні! Героям Слава!» у війську – це теж важливі віхи на цьому шляху. Власне кажучи, як і створення сучасної армії, яке стало однією з головних та найуспішніших справ Порошенка.

«Не знаю, чи встигне Україна упродовж наступної п’ятирічки отримати членство у НАТО та ЄС, чи все обмежиться чимось на кшталт Плану дій щодо членства в Альянсі. Але сьогодні вже абсолютно зрозуміло, що єдиний, кому це завдання в принципі вирішити до снаги, це Порошенко. Якщо цей напрямок (європейська та євроатлантична інтеграція – ред.) є безальтернативним, то безальтернативним є і наш вибір», – написав відомий блогер Карл Волох.

Справді, вступ до ЄС та НАТО сьогодні здається чимось далеким і неймовірним. Але чи не таким же неймовірним було отримання безвізу чи Томосу? Хто спочатку вірив у це, окрім Порошенка і кількох людей навколо нього? «Шлях здолає той, хто йде ним», – говорить народна мудрість.

Україна обрала свій власний шлях, який приведе нас до НАТО та Європейського Союзу. Але, щоб це сталося, важливо не допустити реваншу проросійських антиєвропейських сил на виборах 2019 року.

Олександр БОНДАРЕНКО.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!