- Народна Воля - http://volya.if.ua -

І звітували, і дискутували

Posted By Модератор On 15.02.2019 @ 14:20 In Новини | No Comments

Під орудою голови районної ради Івана Гурмака минулого четверга, 7 лютого н. р., на Дні депутата районні обранці обговорили актуальні питання порядку денного ХХV сесії районної ради, що відбудеться трохи менше, ніж за тиждень, 21 лютого. Підготовлені матеріали сесії представляли відповідальні працівники виконавчої влади Надвірнянщини за координацією першого заступника голови РДА Богдана Зеленчука.

Одним із ключових питань лютневої сесії стане звіт голови районної ради, над яким зараз активно працюють у представницькому владному органі Надвірнянщини, наголосив Іван Гурмак, налаштовуючи депутатський корпус на активну діяльність.

З інформацією про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку району за 2018 рік (у рамках звіту голови РДА) виступив Богдан Зеленчук. Посадовець навів численні цифрові показники торішніх здобутків у господарському комплексі Надвірнянщини, проаналізував нагальні проблеми. У розрізі невідкладних виокремив: вирішення питання поводження з ТПВ і пошук інвестора; проведення капітального ремонту доріг державної та комунальної власності; виділення коштів із держбюджету на будівництво та добудову шкіл у селах Назавизів, Битків, спортивного залу із плавальним басейном у ДЮСШ відділу освіти РДА та ДНЗ у Білих Ославах, Лісній Тарновиці, Пнів`ї та Камінному; нарощення ресурсної бази вуглеводнів, збільшення обсягів видобутку нафти і газу, забезпечення стабільної роботи підприємств нафтогазового комплексу тощо.

Депутати районної ради Андрій Карманський, Микола Сенатович, Василь Білоус, Ігор Білоган, Микола Гусак привернули увагу до важливих нерозв`язаних питань на своїх округах. Одержавши відповідь та проявивши розуміння, вони разом зі своїми колегами підтримали проект рішення, взяти звіт до уваги.

Депутати також обговорили і підтримали проекти рішень із питань: про звіт голови РДА про виконання повноважень, делегованих районною радою; про виконання районних цільових програм, затверджених районною радою.

Доповідаючи з питання про звіт голови РДА про виконання районного бюджету за 2018 рік, начальник управління фінансів РДА Леся Свідрак наголосила, що бюджетний минулий рік закінчили з меншою заборгованістю, яка, зрештою, існує в кожному бюджеті. Очільниця управління фінансів водночас зауважила, що 2018-й позначений багатьма взаєморозрахунками між районним і бюджетами новостворених об`єднаних громад. Серед наведених показників: торік надходження до загального та спеціального фондів райбюджету склали 1116139,9 тис. грн. Традиційно основним платежем до районного бюджету є податок на доходи фізичних осіб (ПДФО), якого минулоріч надійшло 119482,2 тис. грн.. Із загального обсягу видатків загального фонду видатки соціального спрямування (на освіту, охорону здоров`я, соціальні захист і забезпечення, культуру і мистецтво, спорт і фізкультуру) склали 98,8 відсотків.

У ході обговорення внесення змін до рішення районної ради від 20 грудня 2017 р. «Про районний бюджет на 2018 рік» та програми соціально-економічного і культурного розвитку району на 2019 рік мала місце дискусія, завдяки чому вдалося уточнити й об`єднати різні точки зору та виробити єдину позицію щодо шляхів вирішення наболілих питань.

Депутати заслухали звіти керівника комунальних підприємств районної ради «Аптека №100» Людмили Кунько та інженера-проектувальника «Архітектурно-планувальне бюро» Людмили Колосовської про виконання минулорічних фінансових планів та затвердження річних фінпланів на 2019 рік.

Заступник голови районної ради Ігор Писклинець ознайомив депутатів із цьогорічним планом роботи районної ради і запропонував активніше долучатися до його формування, проявляти зацікавленість, ініціативу й бажання працювати спільно на розвиток громади Надвірнянщини.

Депутати підтримали проект рішення про призначення Галини Винник на посаду директора комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр Надвірнянської районної ради», про що доповів начальник відділу освіти РДА, депутат Степан Северилов.

Обговорено й інші матеріали сесії. Опісля День депутата продовжили у форматі засідання постійних профільних депутатських комісій.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля».


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2019/02/i-zvituvaly-i-dyskutuvaly/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.