Газета по-надвірнянськи
 

Лунала Розколяда у Перерослі

1 лютого 2019, 12:39 | Рубрика: Фестивальне Версія для друку Версія для друку 98 переглядів

Коли радіє світ, душа Різдвом співає,

Коли бажаєм кожному здоров’я і тепла,

Приходьте до Вертепу й в Бога поблагаймо

Для України щастя, миру і добра.

20 січня, у день, коли християни східного обряду вшановують Собор святого Йоана Хрестителя, у Переріслянській об’єднаній територіальній громаді провели колоритне етнографічне дійство «Розколяда».

Із давніх-давен – це традиція проводів різдвяних свят, яка ще раз підкреслює їх важливість.

Цьогоріч урочисті заходи відбувалися у будинку культури с. Перерісль комунального закладу культури «Переріслянський центр культури і дозвілля», до якого з’їхалися аматори сцени з сіл Волосова, Гаврилівки, Переросля та Фитькова.

Урочисте дійство Божим словом освятили отець-декан Василь Панівник та отець Андрій Луканюк. Вони вели мову про те, що радісною колядою ми прославляємо Сина Божого, котрий народився в яслах, і просимо у Бога добра та благословення, а також про те, що коляда – це найкращий час для єднання.

Із вітальним словом звернулася в. о. Переріслянського сільського голови ОТГ Любов Гук:

«Нехай же всі щирі побажання, які пролунали, здійсняться, а відчуття єдності допоможе нам згуртуватися… кожною сім’єю, кожним колективом, усією громадою! Хай ведуть нас до цього споконвічні ідеали, виявлені у неперевершених своєю святковістю, красою, добром і любов’ю обрядах, звичаях і традиціях, народному колядуванні й щедруванні… Щиро вітаю всю нашу громаду з цим святкуванням!».

Також вона подякувала присутнім колективам, отцям, котрі моляться щоденно за мир і спокій у нашій державі. На завершення побажала усім міцного здоров’я, миру та спокою в країні.

Принагідно в. о. Переріслянського сільського голови ОТГ вручила авторам проектів, які здобули перемогу у голосуванні, дипломи переможців конкурсу «Бюджет участі Переріслянської ОТГ».

Усіх, котрі завітали на захід, порадували розмаєм народних колядок 12-ти колективів та окремих виконавців. В їх виконанні прозвучали не тільки стародавні колядки, які побутують у нашому краї, але й різні сучасні, а ще вертепні дійства та маланки.

Феєричним видалося цьогорічне дійство Розколяди, яка завершила цикл новорічно-різдвяних свят.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!