Газета по-надвірнянськи
 

Національна страва як засіб євроінтеграції

22 лютого 2019, 13:28 | Рубрика: Акцент, Смачного!, У міській раді Версія для друку Версія для друку 13,577 переглядів

Український борщ, пироги із сиром та ще багато іншої неперевершеної смакоти по праву стають у ряд із найвпливовішими чинниками європейської інтеграції нашої держави.

Як знаковий факт, минулоріч Надвірнянщина спільно із партнерськими містами Крнов (Чехія), Пруднік (Польща), Раєц (Словаччина) перемогла у проекті зі створення кулінарної книги у рамках одного потужного проекту «Співпраця міст V4 та з Україною», який підтримав Вишеградський міжнародний фонд (м. Прага).

Цей проект мав за мету популяризувати й зберегти культурну спадщину в малих містах чотирьох країн, зокрема, здійснити промоцію національної автентичної кухні. Бо власне кухня є одним із елементів, який ідентифікує кожну з країн і водночас об`єднує їх.

У рамках впровадження проекту позаторік у листопаді 2017-го, у Крнові під час зустрічі міст-партнерів представили українську, чеську, польську та словацьку кухні. Рецепти 12-ти страв кожної із країн-учасниць проекту опубліковані у міжнародній кулінарній книзі «Їжа нас поєднує». Цю книгу вже підготували і видали за кошти Вишеградського міжнародного фонду. Вона є доступною в електронній формі на веб-сторінках міст, зокрема, Надвірнянської міської ради.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!