Газета по-надвірнянськи
 

Не стихає коляда від Різдва до Стрітення

1 лютого 2019, 12:37 | Рубрика: Фестивальне Версія для друку Версія для друку 81 переглядів

У Чорних Ославах…

Зберігаючи звичаї й обряди нашого краю, здобувачі освіти і педагогічний колектив Чорноославського ліцею відсвяткували завершення циклу різдвяних свят «Шкільною розколядою».

Стародавньою колядою «Бог предвічний…» учителі розпочали дійство, а у виконанні учнів 5-11 класів урочисто прозвучали щедрівки та віншування. Акомпанував на баяні і колядував разом із колегами та школярами заступник директора з навчально-виховної роботи ліцею Василь Крайлюк. Щирість, хвала новонародженого Ісусика, духовні стремління поєднали серця дорослих та юних, окрилили у зворушливій атмосфері, яскравих емоціях і вірі у Господнє благословення. Серед глядачів – учасниці відомого народного фольклорного колективу «Біла криниця». Усі разом вони свято бережуть традиції села і примножують з року в рік.

Дай нам, Боже, у мирі й злагоді дочекатись наступного Різдва!

… Волосові…

Немає світлішого свята, ніж Різдво, коли дім напов­нюється пахощами ялинки, світлом мерехтливих вогнів і очікуванням справжнього дива – народження Сина Божого Ісуса Христа. Нині наш народ повертається до золотих традицій Різдва. Знову, як і багато століть тому, звучать від хати до хати, від родини до родини традиційні різдвяні пісні-колядки, у т. ч. й у Волосові.

Зокрема, 20-го січня у церковному храмі села Волосів, настоятелем якого є отець Степан Лящук, працівники культури Андрій Угринчук і Людмила Станчук провели інсценізоване дійство «Різдвяна ніч», в якому брали участь народний аматорський хоровий колектив «Водограй» та діти різного віку. Учасники дійства глядачам із великою відданістю і радістю представили історію народження Дитяти Ісуса. Намагалися відчути серцем кожне сказане слово, щоб передати всю глибину і чудотворність Різдвяної ночі, відтворюючи ті події, які відбувались більше двох тисяч років назад у місті Вифлеємі під спів колядок та хореографічного мистецтва. Прекрасна сценографія дала цій унікальній події святкову атмосферу.

… Гаврилівці

В короні Неба – золота колиска…

Блакитноперий Ангел нахилився.

Вселенна… І зоря пречиста зблизька…

Ісус Христос від Діви народився.

Останні дні січня добігають кінця, але у неділю, 27 січня, Різдвяний дух наповнив Гаврилівський ліцей, де відбулася Розколяда. Участь у цьому дійстві взяли всі класні колективи, молодіжні християнські спільноти «АГАПЕ» та «АДОНАЙ», вокальний ансамбль сільського будинку культури, а також «Маланка» (сільська бібліотека).

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!