Газета по-надвірнянськи
 

Олег ЛЯШКО: «У медицині потрібно наводити порядок» Радикальна Партія Ляшка добилася відсторонення Супрун від керівництва МОЗ

15 лютого 2019, 14:24 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 208 переглядів

Уляну Супрун відсторонено від керівництва Міністерством охорони здоров’я. Такого рішення в Окружному адміністративному суді Києва добилася команда Олега Ляшка. Понад рік лідер Радикальної партії вимагав звільнити чиновницю через грубе порушення нею закону та провалену медичну реформу.

Посадовці не мають права керувати міністерствами та відомствами у статусі тимчасово виконуючого обов’язки більше трьох місяців. Більше двох з половиною років для пані Супрун закон про державну службу – не указ, обурюється Олег Ляшко і додає: «Закони України треба поважати і виконувати, а не розводити безлад в уряді, як зараз».

Супрун-Народна

В українців накопичилося чимало претензій до колишньої виконувачки обов’язків Супрун, каже Олег Ляшко і перераховує по пунктах: «Дорогі ліки, закриття ФАПів та лікарень, недоступна медицина – все це наслідки так званої медичної реформи Уляни Супрун. Щоб народити, молоді дівчата повинні трястися по дорогах сотні кілометрів. До дитини із температурою 39 градусів або до бабусі із тиском 220/120 не приїжджає «швидка», кажуть: «Це не смертельно – йдіть до свого сімейного лікаря». У третьому тисячолітті люди в Україні помирають від кору та грипу, а країна посідає перші місця у світі за епідеміями туберкульозу, СНІДу і гепатиту!» – обурився політик.

Статистика дійсно жахлива. За два останніх роки кількість хворих на кір зросла у 644 рази! За офіційними даними МОЗу, у січні від цієї недуги в Україні померло 6 людей.

Відновлення медицини потрібно починати з наведення у ній порядку, каже Олег Ляшко. «Я добиваюся, щоб Україною керували українці, які лікують дітей і самі лікуються в наших лікарнях. А то чиновники у нас по закордонах лікуються, а наші лікарні закривають. Нам потрібна на посаді голови МОЗ людина, яка знає проблеми українців і не закриватиме, а відкриватиме лікарні», – наголосив Ляшко.

Політик пропонує покроковий план реформування галузі охорони здоров’я: «По-перше, це відновлення державного контролю за цінами на ліки і їх якістю, щоб припинити знущання над українцями, коли пачку таблеток купують за 5 грн, а продають за 150, та ще й підробні підсовують. По-друге, це запровадження страхової медицини для пенсіонерів, дітей та малозабезпечених, щоб держава фінансувала їх обстеження та лікування. А медичні послуги для тих людей, які працюють, повинні фінансуватися за рахунок роботодавців. По-третє, це перегляд бюджету та розширення програми «Доступні ліки» медикаментами від онкології, серцево-судинних захворювань, вірусних хвороб, щоб люди не шукали в аптеках «Таміфлю», вакцину від кору чи ще що-небудь. Три роки тому, коли Радикальна партія ініціювала цю програму, нам казали, що це неможливо. Сьогодні завдяки нам у бюджеті передбачено 2 млрд грн на безкоштовні 257 найменувань ліків», – підкреслив Олег Ляшко.

Каже, гроші на реалізацію його плану в державі є: «На медицину багато грошей виділяється, але їх крадуть. Медик, який 8 років вчиться, не повинен отримувати копійчану зарплату у 4-5 тисяч гривень та їхати у Польщу шукати заробітків. Люди повинні заробляти і лікуватися в Україні. Наведення порядку в медицині – це ключ до успішності нашої країни, щоб українці жили довго і щасливо», – підсумував Олег Ляшко.

Іван Григорченко.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!