- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Першу робочу сесію розпочали із звіту міського голови

Posted By Модератор On 22.02.2019 @ 13:31 In У міській раді | No Comments

Перша у цьому році, чергова ХХХІ сесія Надвірнянської міської ради відбулася минулого четверга, 14 лютого.

Сесійному засіданню передувало засідання ради голів фракцій і депутатських комісій, на якому погоджували проекти рішень, а також внесення додаткових питань порядку денного сесії.

На початку своєї роботи депутати переглянули відеозвіт Надвірнянського міського голови Зіновія Андрійовича за 2018 рік. Водночас кожному депутатові представили звіт і в друкованому вигляді – брошурі. Підбиваючи підсумки діяльності очолюваного ним представницького органу влади у місті, Зіновій Андрійович зазначив, що 2018-й рік видався не простим і насиченим важливими подіями, новими викликами та досягненнями. Завдяки цілеспрямованій роботі міської ради спільно з громадою вдалося забезпечити належне функціонування міського господарства й досягти позитивних результатів у забезпеченні життєдіяльності Надвірної.

– Зрозуміло, що всі проблеми одночасно не вирішити, – уточнив Зіновій Андрійович, – адже бюджет міста обмежений; усі необхідні роботи за один рік не виконуються. Однак, ми ставимо пріоритети, направляючи, передусім, зусилля на ті об`єкти, що вимагають нагального розв`язання проблем.

У звіті проаналізовано адміністративну діяльність, зокрема, проведення сесій та засідань виконавчого комітету, роботу постійних профільних депутатських комісій міської ради, а також роботу зі зверненнями громадян і депутатськими зверненнями та запитами. Вагому частину звіту складає підсумкова інформація про функціонування житлово-комунального господарства. Зокрема, в її структурі: благоустрій та утримання міста; вуличне освітлення; водно-каналізаційне господарство; дорожня інфраструктура; житловий фонд; об`єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ); міські пасажирські перевезення.

По завершенні звіту депутати одержали конкретні відповіді на свої питання. Чимало з них стосувалися долі комунальних підприємств міста в умовах об’єднаної територіальної громади. Зіновій Андрійович підкреслив, що всі КП треба всіляко підтримувати, їх діяльність повинна знаходитися на постійному контролі депутатського корпусу. Основною нинішньою проблемою підприємств, що надають комунальні послуги, міський голова назвав відтік кадрів і неоднозначну тарифну політику, що проводить держава останніми роками.

Загалом минулий рік видався успішним. За словами Зіновія Андрійовича, більшість із запланованого вдалося реалізувати, дещо – перевиконати і, звісно, закласти добрий фундамент для подальшого втілення всіх задумів і планів. Керівник Надвірної наголосив: «Нинішній, 2019-й, ставить перед нами нові виклики. Але я переконаний, що ми гідно зможемо відповісти на них, звершити ще більше добрих справ завдяки згуртованості, небайдужості та відповідальності».

Зіновій Андрійович висловив вдячність за консолідовані зусилля, спільну працю, взаєморозуміння і підтримку всьому депутатському корпусу, громаді Надвірної, а також апарату Надвірнянської міської ради, який поповнився молодими креативними працівниками, котрі також уже встигли своїми ідеями і діяльністю долучитися до праці задля розвитку рідного міста й покращення життя його жителів.

За координацією начальника управління бухгалтерського обліку і звітності Ольги Збіглей депутати ухвалили рішення із фінансових питань.

Про виконання плану соціально-економічного розвитку м. Надвірна за 2018 рік та про внесення змін у заходи програми соціально-економічного розвитку та заходи програми розвитку житлово-комунального господарства м. Надвірна на 2019 рік, а також із інших питань доповідав перший заступник Надвірнянського міського голови Олег Йосипенко. Серед ухвалених рішень: встановлено розмір кошторисної заробітної плати на 2019 рік (8 530 грн.) при визначенні вартості будівництва (нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального та поточного ремонтів) об’єктів, що споруджуються за рахунок коштів міського бюджету та коштів підприємств, що належать до комунальної власності територіальної громади міста; надано згоду КП «Надвірнакомунсервіс» на передачу в безоплатне користування нежитлових приміщень на вул. Комунальна, 2 КП «Надвірнашляхбуд». Щодо останнього, то йдеться про раціональне використання приміщень, відповідно до чого у приміщення «Надвірнашляхбуду» перейде КП «Надвірнаводоканал», а працівники «Надвірнашляхбуду» передислокуються у вільні кабінети КП «Надвірнакомунсервіс».

Під орудою заступника міського голови Василя Василенка встановлено розмір ставки туристичного збору на території Надвірної у цьому році (за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі) – 0,3 відс. для внутрішнього туризму та 0,5 відс. – для в`їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати).

Секретар міської ради Тарас Пекарський, керуючий справами виконавчого комітету Олег Антонюк, начальник юридичного відділу Ярослав Дем`янчук, начальник відділу містобудування та архітектури Світлана Кантор, провідний спеціаліст-землевпорядник міської ради Лілія Хлопан координували обговорення й ухвалення рішень із широкого блоку інших важливих питань порядку денного сесії.

Депутати затвердили порядок проведення громадського обговорення з питань добровільного об`єднання територіальних громад, За словами міського голови Зіновія Андрійовича, цим ухваленим рішенням дано старт формуванню алгоритму дій щодо створення ОТГ із адмінцентром у Надвірній. Порядок визначає вимоги, організацію і процедуру проведення громадського обговорення з питань добровільного об`єднання територіальних громад. На думку досвідченого депутата Михайла Капака перед входженням до ОТГ потрібно вивчити потужність ради, її податкову базу, що, скажімо, нині вони закладають у дохідну частину і, зрештою, що дає держава територіальній об`єднаній громаді, яку підмогу тощо.

– І якщо б мене зараз спитали про доцільність і переваги об`єднання, то я не готовий відповісти на таке питання, – зізнався, резюмуючи екс-очільник міста М. Капак, вкотре загостривши проблемні моменти, що виникають у процесі створення нової ОТГ.

За пропозицією Тараса Пекарського питання про підтримку звернення, схваленого на зборах уповноважених представників органів місцевого самоврядування – членів Івано-Франківського регіонального відділення ВЛОМС «Асоціація міст України», щодо безперебійного постачання електроенергії суб’єктам господарювання, які надають компослуги та коригування цін і тарифів на ці послуги, депутати внесли додатково до порядку денного. Зіновій Андрійович наголосив, що звернення зумовлене ситуацією на ринку електроенергії і покликане забезпечити роботу підприємств ЖКГ. (у випадку реагування на документ відповідальних посадовців вищого рівня). Депутати звернення підтримали.

На сесії обговорили 56 питань. Наприкінці депутатам вручили книгу їх колеги Євгена Луціва «Просвіта Надвірнянщини».

Інф. Надвірнянської міської ради.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2019/02/pershu-robochu-sesiyu-rozpochaly-iz-zvitu-miskoho-holovy/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.