- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Петро ПОРОШЕНКО на Прикарпатті: «Наша мета – зберегти єдність та рухатись до ЄС і НАТО»

Posted By Модератор On 22.02.2019 @ 13:34 In Державний візит | No Comments

18 лютого Президент Петро Порошенко у рамках робочої поїздки відвідав Івано-Франківську область.

Спочатку Петро Порошенко разом із настоятелем Української православної церкви Митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм відвідав Манявський скит. У монастирі тисячі вірян змогли подивитись на отриманий Томос та послухати настанови Владики.

Президент [1]

Президент наголосив, що без віри і молитви мільйони українців не змогли б отримати єдину Помісну церкву. Та додав, що після отримання Томосу про автокефалію уже 320 парафій приєдналися до церкви, п’ять з яких на Прикарпатті.

«Зараз за один місяць до Української Православної Церкви переходить більше парафій, ніж за попередні п’ять років. І дуже важливо, що ніхто нікого не примушує, бо наша церква йде з вірою і любов’ю», – підсумував Порошенко.

З Манявського скиту Президент поїхав на зустріч із громадою Калуша та сусідніх районів. На Площі Героїв зібралось майже 10 тисяч прикарпатців. Найперше Петро Порошенко подякував за єдність. За те, що калушани у перших рядах захищають державність та незалежність країни.

Президент відзначив, що за 5 років Україна нарешті має сильну армію, в країні скоротився рівень інфляції, зросли золотовалютні резерви та стабілізувалась банківська система. Але за словами Президента, цього недостатньо, адже важливо, щоб це відчував на собі кожен українець. Тому пріорітет влади – це боротьба з бідністю. Тому важливо, щоб зросло надходження до державного бюджету і Пенсійного фонду. Зокрема, завдяки розмитненню так званих «євроблях» держава отримала 11 мільярдів гривень, котрі з березня будуть спрямовані на підвищення пенсій.

Президент хоче підвищити стандарти життя, щоб пенсії та зарплати були як в Європі. «ЄС – це стандарти життя! Це європейські зарплати, які мають бути в Україні, це пенсії, це верховенство права, демократія та свобода, яка має бути в Україні. А Україна має бути великою країною, регіональним лідером, щасливих вільних та заможних людей, – зазначив Петро Порошенко і додав. – Ми ніколи більше не повернемось у ярмо Росії. Ми горда європейська нація і ми повертаємося у Європу».

«Наша головна мета – зберегти єдність. Ми маємо ставати сильнішими. Ми маємо рухатись вперед у Європейський Союз та НАТО. НАТО – це відповідь матері, як зберегти сина. НАТО – це відповідь, як вийти на вулицю, і щоб там була безпека. Це реформа не лише поліції, а й Служби безпеки, яка захищає від терористів. НАТО – це об’єднані зусилля усього цивілізованого світу, щоб профілактувати агресію, щоб ніхто вже на нас не напав», – пояснив Президент.

Після виступу присутні могли обійняти, потиснути руку Петрові Порошенку та сфотографуватися на згадку.

Відтак Петро Порошенко відправився до Івано-Франківська у драмтеатр, де відбулася зустріч. Зала драмтеатру була переповнена франківцями, які прийшли почути Президента.

Під час свого виступу Президент найперше звернув увагу на те, що російській агресії передувало захоп­лення українського культурного та інформаційного простору. Засилля продукту з Російської Федерації ставило за мету розмивання нашого культурного обличчя.

«До того, як прийти на танках, «русскій мір» прийшов до нас з теле- та радіоефіру, у книжках, у попсових пісеньках. Нашою відповіддю на агресію став український культурний контент. І зараз він не лише присутній, а й домінує», – зазначив Петро Порошенко.

Відтак відзначив, що достойним внеском у справу відродження української культури є творчість Івано-Франківського театру на під керівництвом режисера Ростислава Держипільського.

На сцені під час виступу Петро Порошенко відзначив працю франківських акторів та надав статусу «національного» Івано-Франківському обласному академічному музично-драматичному театру ім. Івана Франка.

Після зустрічі Петро Порошенко повернувся у Київ, де провів переговори з Головою Європейської Ради Дональдом Туском, котрий не скупився на компліменти українському Президентові і заявив, що дуже цінує особисту роль Петра Порошенка.

«Ви маєте гарні причини пишатись. Це не лише моя особиста думка. Ваша репутація та репутація всієї країни є дуже високою не тільки в Брюсселі, а й у всіх столицях Європи. Ви заслужили таку репутацію», – заявив Дональд Туск.

Сайт «Типовий Франківськ».


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2019/02/petro-poroshenko-na-prykarpatti-nasha-meta-zberehty-jednist-ta-ruhatys-do-es-i-nato/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2019/02/Президент.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.