Газета по-надвірнянськи
 

Підготовка саду до весни

22 лютого 2019, 12:08 | Рубрика: До відома краян, Природа Версія для друку Версія для друку 192 переглядів

Аби приступити до будь-яких робіт у саду, найперше потрібно прибрати його. З приходом тепла слід визбирати сухе листя, залишки обломлених гілок та інше сміття, а також видалити молоді бур’яни, поки вони не зміцніли, не встигли зацвісти і легко вириваються з корінням із вологого грунту. Це найлегший, однак, найпотрібніший весняний етап роботи на плодовій ділянці. Зараз, при низьких плюсових температурах, до початку весняної вегетації можна садити і пересаджувати дерева та чагарники, включаючи плодові і вічнозелені.

сад

Не менш важливим у перші весняні дні для дерев є обкопування землі навколо стовбурів. Цей процес допоможе зберегти вологу для дерева, затримує її та дає можливість дихати кореневій системі. Особливо важливо у березні своєчасно обкопати кущі смородини, малини, агрусу. Якраз цього місяця у них уже активно набухають бруньки. Плодами цих культур ми першими насолоджуватимемося цьогоріч.

Ранньої весни важливо підгодувати і підмульчувати ослаблені після зими дерева. Для підживлення можна використовувати загальне мінеральне добриво, або добриво з підвищеним вмістом калію (наприклад, добриво для троянд або загальне для квітучих чагарників), чи сухий курячий послід.

Одним з найважчих етапів весняної підготовки саду є обрізання дерев.

Усім власникам саду варто знати, що є 3 види обрізання: формуюче (створює основу крони відповідно до обраної моделі і запобігає її загущенню та росту гілок, що заважають одна одній); омолоджуюче (зрізають ослаблені гілки, що активно стимулює наростання нових та сильних, при цьому довжина пагонів повинна становити не менше 30-40 см.); відновлююче (дає змогу зменшити габарити крон, покращити світловий режим, нормувати кількість гілок, забезпечити рівновагу між зростанням і плодоношенням). Відновлюючу обрізку застосовують також до підмерзлих дерев і тих, які отримали серйозні механічні пошкодження.

До процесу обрізання дерев потрібно підходити максимально обережно. Перед цим завжди пильно розглядайте кожне дерево. Потрібно визначитися, яке обрізання і навіщо потрібне кожній конкретній рослині. Що треба: формувати крону, обмежувати її габарити, освітлювати або, навпаки, збільшити насичення її гілками. Часто гілки стають настільки слабкими, що треба вже омолоджувати дерево, або в кроні є небезпечні гострі розвилки, що іноді призводить до відламування гілок або навіть розлому всієї крони.

Після обрізання саду важливою є обробка від шкідників. Найчастіше для цього використовують так звану «бордоську рідину» – рідкий отрутохімікат блакитного кольору. Ним обробляють крону та скелет дерева з метою уникнення сонячних опіків і боротьби зі шкідниками. Вже через тиждень-два пектиме сонце і кора дерев тріскатиметься. На місці кореневих тріщин поселяються збудники грибкових захворювань, тому всі тріщини кори необхідно ретельно замастити «садовим варом».

Галина КОЗАР,

головний спеціаліст

управління фітосанітарної безпеки.

Лариса КОВАЛЬЧУК,

фахівець фітосанітарної лабораторії.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!