Газета по-надвірнянськи
 

Подвиг крутянців пломеніє у віках

1 лютого 2019, 13:10 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 104 переглядів

крути

У вівторок, 29 січня, у районному будинку культури відбулася історична година, приурочена 101-й річниці бою під Крутами, в якому українське студентство та учнівство ціною власного життя стримали наступ озвірілих московсько-більшовицьких банд Муравйова на Київ.

Особливої емоційності та значимості заходу надало внесення учнями Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату Державного Прапора України із пам’ятною стрічкою «Пам’яті Героїв Крут». Їх військовим навчальним закладам вручив минулоріч на вшануванні цього подвигу Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко. Щирі слова молитви за Україну промовили декани Надвірнянські УГКЦ Андрій Бакота і ПЦУ Олег Траско.

Як ми знаємо, цю трагічну і водночас героїчну сторінку в історії Української держави довгий час замовчували. Мужні захисники її теренів знайшли свій спомин аж через плин віків, уже зі здобуттям незалежності. Та тепер зойк українського студентства й учнівства взиває болем і змушує замислитися над тим, якою дорогою ціною здобута вільна Україна і як важко оберігати та відстоювати її територіальну цілісність на сході.

хор

Яскравих патріотичних ноток додали до проведення цієї історичної години численні виконавці і колективи Надвірнянщини: народні аматорський хор у супроводі муніципального оркестру народної музики «Аркан» Сергія Орла під керівництвом заслуженого працівника України Яреми Павлика та Володимира Остап`юка (диригент Ірина Павлик, соліст Віктор Дем`янів), вихованка РЦДТ і НПВМ Тетяна Некрас (кер. Руслана Калин), Леся Гайдаш Гаврилівського БК, вокальний ансамбль Надвірнянського коледжу НТУ (кер. Світлана Павлишин), солісти Христина Юрчило й Анастасія Рудик, вокальне тріо «Барви» Надвірнянської ДМШ у складі Софії Баюрчак, Софії Максим`юк та Марії Дмитрук (кер. Олена Сільчук, концертмейстер Вікторія Возна) і чоловічий вокальний ансамбль «Гвоздецькі газди» (кер. Любомир Боднарук).

Пам’ятаймо і шануймо Героїв Крут та завжди знаймо – рідну державу треба шанувати й берегти.

Події під Крутами посіли своє законне місце у героїчній історії української визвольної боротьби.

«Нам потрібно пам’ятати про цей героїчний бій, тому що Україна знову зі зброєю в руках захищає свою незалежність. І надзвичайно важливо відбудовувати цю тяглість між захисниками України сто років тому і захисниками України тепер, – наголошує голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. – Я переконаний, що це буде робити нашу армію сильнішою».

У столичному кінотеатрі «Київ» 29 січня відбувся допрем’єрний показ художнього фільму «Крути. 1918» (31 січня – допрем’єрний показ у Львові, кінотеатр «Кінопалац»). На широкі екрани історична стрічка вийде 7 лютого. Це перша маштабна художня кіноінтерпретація подій січня 1918 року. Проект отримав державну фінансову підтримку в розмірі майже 26 млн. грн. Загальна вартість виробництва фільму – 52 млн. грн. Зацікавленим владним структурам та громадським організаціям варто уточнити можливість перегляду згаданого кінофільму на Прикарпатті й у Надвірнянщині.

Вл. інф.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!