Газета по-надвірнянськи
 

Профілактика грипу і ГРВІ

8 лютого 2019, 11:43 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 101 переглядів

Грип характеризується появою гострого респіраторного синдрому з переважанням трахеобронхіту, вираженою інтоксикацією та гарячкою.

грип1

Ці симптоми схожі зі звичайною ГРВІ, але на відміну від менш небезпечного захворювання грип може викликати доволі серйозні ускладнення у вигляді геморагічного набряку легень, серцевої недостатності. Іноді до інфікування вірусом приєднується бактеріальна інфекція у вигляді бронхіту або пневмонії.

Перші симптоми інфікування грипом можуть проявитись від декількох годин до 3-4 днів: раптове підвищення температури тіла вище 38 оС, біль у горлі, головний біль, кашель, біль у м`язах, іноді блювота, діарея. Одним з найефективніших методів профілактики грипу є вакцинація дітей та дорослих протигрипозною вакциною. Профілактичні щеплення сприяють виробленню захисних противірусних антитіл до грипу. Оптимальним часом для проведення профілактичних щеплень є початок осені ( вересень-жовтень). Втім, щеплення можна робити й пізніше – упродовж всього сезону грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 4-17 днів.

Щоб не захворіти на грип, крім вакцинації, варто також вести здоровий спосіб життя і дотримуватись простих усім відомих санітарно-гігієнічних правил.

Іванна БОЛОТОВА,

лікар-епідеміолог відділення

організації епідеміологічних досліджень

Надвірнянської МРФ ДУ

«Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!