Газета по-надвірнянськи
 

«Родинна коляда» – гасло VІІІ фестивалю коляд «На Рождество»

15 лютого 2019, 14:33 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 112 переглядів

коляда

Минулої неділі у Прокатедральному соборі Благовіщення Пресвятої Діви Марії відбувся традиційний VІІІ фестиваль коляд «На Рождество», який став завершальним етапом святкування різдвяних свят у Надвірній. Його благословив декан Надвірнянський УГКЦ о. Андрій Бакота. Організація та фінансова підтримка – Надвірнянського міського голови Зіновія Андрійовича і депутатського корпусу міської ради. Головою організаційного комітету вже восьмий рік поспіль є депутат міської ради Наталія Байдак.

Мета фестивалю – прославлення народження Спасителя, продовження культурно-духовного відродження нашого краю, збереження та примноження духовного багатства української нації та відродження давніх автентичних колядок. На цьогорічний фестиваль завітали Правлячий Архиєрей Коломийської єпархії УГКЦ Преосвященний владика Василій Івасюк, духовенство Надвірнянського деканату УГКЦ, міський голова Зіновій Андрійович, народний депутат України Юрій Дерев’янко, жителі та гості міста. Фестиваль уже вкотре об’єднав усіх надвірнянців і гостей міста, які прославляли народженого Ісуса щирими автентичними та авторськими колядками у теплій родинній атмосфері. Культурний захід вразив своєю насиченою культурно-мистецькою програмою, в якій взяли участь 15 ансамблів та колективів Прикарпаття.

церква

В ім’я прослави Бога колядували учасники фестивалю, серед яких: театралізоване дійство «Вертеп» Івано-Франківського музично-драматичного театру ім. І. Франка, дитячий хор «Део Глорія» с. Пнів (керівник Іванна Вінтоняк), хор церкви Воздвиження Чесного Хреста м. Надвірна (кер. Надія Мацьків), студентський хор «Барви» Надвірнянського коледжу НТУ (кер. Світлана Павлишин), церковний хор «Елеус» церкви Воздвиження Чесного Хреста м. Надвірна (кер. Любов Стефанська), вокальний ансамбль Прикарпатського університету «Росинка» (кер. професор Христина Михайлюк), дитячий хор «Фіміам» церкви Покрови Пресвятої Богородиці м. Надвірна (кер. Марія Рудяк), хор «Вервиця» Прокатедрального собору Благовіщення Пресвятої Діви Марії (кер. Олеся Борищак), творчі колективи Надвірнянської дитячої музичної школи: вокальний ансамбль «Веселка» (керівник Олена Сільчук), вокальне тріо «Барви», солістка Валентина Іваніцька; хор «Єдині серцем» собору Преображення Господнього м. Івано-Франківськ (кер. Ольга Шмагайло), родина Остап’юків, народний аматорський хор «Осанна» церкви Царя Христа м. Івано-Франків ськ (кер. Любов Терлецька), ансамбль «Просто неба» і хор «Феліціо» (кер. Наталія Байдак).

Особливо очікуваним став вражаючий виступ Національної заслуженої капели бандуристів України ім. Г. Майбороди (на світлині). Найстарший творчий колектив України, який заснований 1918 року, має свою неповторну творчу особливість. Усі артисти співають і одночасно грають на бандурах. Філігранна відшліфованість кожного виступу, величний повчальний, драматичний, часто сумний характер творів поєднаний з іскрометним гумором – не міг не вражати і не заворожувати глядачів.

Правлячий Архиєрей Коломийської єпархії УГКЦ Преосвященний владика Василій Івасюк подякував жителям Надвірної, організаторам і представникам влади за проведення фестивалю, під час якого ми вкотре через спільну щиру коляду і молитву прославляємо народження Дитятка Божого і просимо Божої Благодаті на нашу українську землю. Владика Кир Василій зазначив, що тільки щирою молитвою та колядкою на прославу Всевишнього ми випросимо у Господа відвернення війни та настання довгоочікуваного миру на нашій багатостраждальній українській землі.

Міський голова Зіновій Андрійович також висловив щирі слова вдячності всім, котрі приклалися до організації фестивалю, учасникам і гостям заходу та зазначив, що кожен раз дійство має свою спрямованість і своєрідну тематику, проте з року в рік уся надвірнянська громада, вся надвірнянська родина гуртується у щирій коляді, прославляючи Бога та дякуючи за Його заступництво, за Його батьківство, за Його народження. «Христос рождатиметься в Україні допоки лунатиме різдвяна коляда та любов`ю горітимуть до Нього серця, подібно Вашим…».

Усіх учасників та організаторів дійства нагородили грамотами і пам’ятними сувенірами. Подяку вручили також міському голові Зіновію Андрійовичу за сприяння у проведенні фестивалю, піднесенні духовно-культурного рівня українського народу, збереження й популяризацію різдвяних традицій. Особливу подяку висловили декану Надвірнянському УГКЦ отцю Андрію Бакоті, який щороку докладає свої зусилля для організації фестивалю та гостинно відчиняє двері Храму Божого для спільної коляди.

Завершився фестиваль спільним виконанням колядки «Бог предвічний».

Святе Різдво, мов казка, настає,

І коляда усю рідню єднає,

Допоки тато й мама з нами є –

Батьківська хата нам здається раєм!

За інф. Надвірнянської міської ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!