- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Шановні жителі Надвірнянщини!

Posted By Модератор On 22.02.2019 @ 14:04 In Пам`ять і шана | No Comments

«Гірко плаче Україна і тяжко ридає…

Своїх синів, що померли, сльозами вмиває…

Плаче ненька Україна… Плаче кожна мати,

Та, що сина відпустила волю здобувати».

(Т. Г. Шевченко).

20 лютого ми вшановуємо п’яту річницю трагічних подій Революції Гідності, час масових розстрілів Героїв Небесної Сотні. Цей день назавжди увійшов в історію України як символ жертовності й утвердив тезу, що в найкритичніший та найважчий період знайдуться Герої, які ціною власного життя готові виборювати майбутнє.

Українські Ангели загинули за правду і свободу, за гідність кожного українця. Вони продемонстрували, що український дух є незламним, а нація – нескореною.

П’ять років відділяє нас від найтрагічніших подій у новітній історії України, коли в самому серці нашої країни загинула понад сотня справжніх Героїв України. Відзначаючи пам’ятну скорботну дату – День Героїв Небесної Сотні, вшановуємо подвиг тих, котрі повели за собою суспільство, котрі, подолавши страх, пішли на озброєного ворога і показали, що українська ідея сильніша за кулі.

Усі ми розуміємо й усвідомлюємо, що воля і незалежність не дарується, її здобувають, виборюють віками. І наша історія навічно закарбувала у пам’яті народу імена бійців, які до останнього подиху відстоювали й сьогодні продовжують боронити незалежність рідної землі.

Згадаймо Героїв. Згадаймо загиблих. Згадаймо поранених. І не забуваймо живих, адже боротьба триває.

Ті холодні лютневі дні назавжди закарбуються у наших серцях нестерпним болем, що з року в рік нагадуватиме сумний початок 2014-го. Описати, а тим більше відчути глибину трагедії, яка впала невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому. Вся Україна і весь світ стали тоді свідками відчайдушної боротьби простих українців за гідне майбутнє наступних поколінь. Учасники Революції Гідності, яких непереборний дух свободи покликав на Майдан, повстали проти цинічної системи брехні та фальші. Пророчі слова Тараса Шевченка підняли тих, котрі ціною власного життя залишаться у пам’яті українського народу як Герої Небесної Сотні. У найважчий момент вони не відступили, а пожертвували собою заради кращого життя нашого народу та щасливого майбутнього Української держави. На таке здатні тільки Справжні Герої. Піднятися, розправити плечі та впевнено сказати: «Я не житиму в країні, де людська гідність та свобода нічого не варті!». Саме такими запам`яталися Герої Небесної Сотні, які продемонстрували світові вражаючу незламність духу, безмежний патріотизм та велику жертовність.

Рядки Державного Гімну України «Душу й тіло ми положим за нашу свободу…» стали не просто словами. Сьогодні схиляємо голови, вшановуючи пам’ять про їх героїчний подвиг, який перейняли наші захисники на Сході України, які мужньо і віддано боронять рідну землю від кремлівського ворога. Їхня самовідданість, мужність, сила духу і стійкість зараз роблять для України різницю між незалежністю та кайданами, між свободою і тиранією, між вільним духом та рабством.

Спомини про велич наших Героїв Небесної Сотні, Героїв російсько-української війни завжди залишатимуться тим святим дороговказом, який показуватиме правильний шлях не одному поколінню патріотів нашої держави. Всі борці за волю нашої держави, які віддали свої життя в ім’я Батьківщини, своїми молитвами просять за нас та за Україну на небесах. А ми, в свою чергу, повсякчас повинні пам’ятати, якою ціною нам дана можливість жити і будувати нову незалежну Україну. Сьогодні ми не маємо морального права зупинитися, відступити, зрадити пам’яті своїх Героїв, а рішуче продовжувати розпочату боротьбу до остаточної перемоги. Нехай їхня жертовність, мужність і щира любов до України завжди залишаються орієнтиром для кожного патріота, хто захищає рідну землю на полі бою, хто робить нашу країну сильною. Україна досягне того майбутнього, про яке мріяли Герої Небесної Сотні та Герої російсько-української війни. І це стане найкращою даниною їх світлій пам’яті.

У нас усіх сьогодні єдиний шлях зберегти рідну Україну – відкинути власні амбіції, особисті інтереси та протиріччя й об’єднатися навколо найголовнішого – вільної та єдиної України. Ми сильні, коли ми єдині. Коли пліч-о-пліч стоїмо на захисті власної державності, виборюємо право бути справжньою нацією, вільним народом.

Закликаємо усіх до миру, порозуміння й згуртованості!

Зичимо міцного здоров’я та щастя, непохитної віри у краще майбутнє нашої країни та рідного краю.

Герої не вмирають, вони живуть у нашій пам’яті, вони живуть у тих, котрі продовжують їх справу, вони живуть доти, поки жива їх слава.

Слава Героям Небесної Сотні! Слава Героям України! Україні Слава!

Олександр КЕНІЗ,

голова районної держадміністрації.

Іван ГУРМАК,

голова районної ради.

Зіновій АНДРІЙОВИЧ,

Надвірнянський міський голова.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2019/02/shanovni-zhyteli-nadvirnyanschyny-9/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.